Veda

Astrofyzik tvrdí, že rozlúštil rovnicu na zostrojenie stroja času, no je tu problém

Profesor strávil svoju kariéru skúmaním čiernych dier a teórií všeobecnej relativity.

Po rokoch výskumu Ronald Mallett, emeritný profesor fyziky na University of Connecticut, tvrdí, že vyvinul rovnicu pre cestovanie v čase, earth.com informovaný o. Predovšetkým astrofyzikova vášeň pre cestovanie v čase a jeho rovnice má korene v jeho detstve. Pán Mallet mal 10 rokov, keď jeho otec náhle zomrel na infarkt, udalosť, o ktorej vedec hovorí, že navždy zmenila smer jeho života.

Potom si dal za svoje životné poslanie zistiť, či je možné cestovať v čase. Útechu našiel v čítaní – vrátane sci-fi klasiky HG Wellsa 'Stroj času.'

„Kniha zmenila môj život. Je to prvý odsek, ktorý zmenil môj život. Stále si pamätám ten citát 'Vedci veľmi dobre vedia, že čas je len akýmsi priestorom. A prečo nemôžeme kráčať v čase? Mohlo by sa to stať napr. blúdime do iných dimenzií vesmíru?'' povedal.

Profesor potom strávil svoju kariéru skúmaním teórií Alberta Einsteina o čiernych dierach a všeobecnej teórii relativity. Jeho chvíľa inšpirácie však prišla, keď bol hospitalizovaný po tom, čo trpel srdcovým ochorením. ''Ukazuje sa, že čierne diery môžu vytvoriť gravitačné pole, ktoré môže vytvoriť časové slučky, ktoré nám umožnia vrátiť sa späť v čase,'' vysvetlil.

Jeho vízia stroja času sa zamerala na „intenzívny a nepretržite rotujúci lúč svetla“ na manipuláciu s gravitáciou. Ich prístroj použije prstenec laserov na napodobnenie časopriestorových skresľujúcich efektov čiernej diery.

„Predpokladajme, že práve teraz máte pred sebou šálku kávy. Kávu začnite miešať lyžičkou. Začalo sa to hýbať, však? Toto robí rotujúca čierna diera. V Einsteinovej teórii priestor a čas spolu súvisia. Preto sa nazýva časopriestor. Takže keď sa čierna diera otočí, spôsobí zmenu času,“ vysvetlil.

READ  Tekutý kov by mohol zmeniť každodenné veci, ako je papier, na inteligentné predmety Ars Technica

Povedal však, že by potrebovali „galaktické množstvá energie“ a nevedel, aký veľký by tento „stroj času“ musel byť, aby fungoval. Tiež si nie je istý, kedy a či sa to podarí, ale povedal: „Prišiel som na to, ako to urobiť. Teoreticky je to možné.“

Kritici povedali, že jeho zariadenie by muselo byť obrovské, ale pán Mallet je optimistický, že by sa to jedného dňa mohlo dosiahnuť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close