Veda

Astronauti Apolla 17 zozbierali kamene, ktoré odhaľujú skutočný vek Mesiaca

Poznámka redaktora: Verzia tohto príbehu sa objavila vo vedeckom bulletine CNN Wonder Theory. Ak ho chcete dostať do doručenej pošty, Zaregistrujte sa zadarmo tu,cnn
,

Mesiac je stálym nebeským spoločníkom našej planéty, ktorý je zatienený iba raz za mesiac, keď je jeho dráha medzi Zemou a Slnkom.

Najväčší satelit Zeme bol dlho zdrojom úžasu a úžasu, Inšpirujúce predstavivosť umelcov a spisovateľov po tisícročia, Gravitačná sila Mesiaca je tiež silou oceánskeho prílivu a je čiastočne dôvodom, prečo má naša planéta 24-hodinový deň.

Určite si to pozrite už túto sobotu večer, keď bude na nočnej oblohe svietiť Mesiac v splne. V Európe, Afrike, vo veľkej časti Ázie a v Západnej Austrálii sa nájdu aj šťastní pozorovatelia oblohy Pozrite si čiastočné zatmenie MesiacaKeď sa zdá, že tieň Zeme „prerezáva“ Mesiac.

Hoci je Mesiac najbližším susedom Zeme, zostáva ešte veľa záhad – záhad, ktoré možno vyriešiť iba návštevou povrchu Mesiaca.

NASA

Geológ a astronaut Harrison Schmitt použil nastaviteľnú naberačku na získanie mesačných vzoriek počas misie Apollo 17 v roku 1972.

Keď v roku 1972 astronauti Apolla 17 Eugene Cernan a Harrison Schmitt zachytili kamene a prach z povrchu Mesiaca, neúmyselne priniesli odpoveď na jednu z najväčších otázok o Mesiaci: jeho vek.

Viac ako 50 rokov po zozbieraní vzorky vedci objavili kryštály v mesačnom prachu, ktoré odhalili Mesiac je o 40 miliónov rokov starší, ako sa doteraz predpokladalo,

Mesiac vznikol, keď sa objekt veľkosti Marsu zrazil so Zemou a vyslal do vesmíru veľký kus kameňa, ktorý obiehal našu planétu. Kryštály zirkónu sa vytvorili pri ochladzovaní Mesiaca pred 4,46 miliardami rokov a nová analýza ich zistila vo vzorkách Apollo 17.

READ  Miera pozitivity COVID-19 v Iowe naďalej klesá

„Je úžasné mať dôkaz, že skala, ktorú máte, je najstarším kúskom Mesiaca, aký bol kedy nájdený,“ povedala Jennica Greer, výskumná pracovníčka z vied o Zemi na University of Glasgow.

Začiatok ľudského života je pre vedcov stále veľkou záhadou.

Keď sa spermie spoja s vajíčkom, výsledkom zložitých procesov sú malé bunky, ktoré sa delia a rozmnožujú natoľko, že sa z nich stane ľudské telo s viac ako 30 biliónmi buniek.

Ale skorý vývoj ľudského embrya, najmä počas prvého mesiaca, predstavuje veľký otáznik, na ktorý chcú vedci odpovedať.

Využívajú sa pokroky v oblasti kmeňových buniek vytvárať štruktúry podobné embryualebo bunky, ktoré napodobňujú embryo, ale nevedú k embryu. Tieto objavy však vyvolávajú etické otázky o tom, ako možno embryá využiť v mene vedy a zdravia žien.

Konzultačná/environmentálna agentúra JBA

Stopy dinosaura sa našli na pláži vedľa kaviarne, parkoviska a autobusovej zastávky na ostrove Wight v Anglicku.

Inžinieri Objavili sa stopy dinosaurov staré 125 miliónov rokov Neďaleko plážovej kaviarne na ostrove Wight, ktorá skúma spôsoby zníženia pobrežnej erózie a záplav.

Tri odtlačky prstov pravdepodobne vytvoril Mantellisaurus, bylinožravý dinosaurus, ktorý žil v ranom období kriedy.

Nick Gray, manažér pre regionálne povodňové a pobrežné riziká v Agentúre pre životné prostredie Spojeného kráľovstva, povedal: „Tam, kde náš tím pracuje, dinosaury spájajú staré a nové – moderné výzvy boja proti klimatickým zmenám, ktoré si vieme len predstaviť. “

Samostatne boli na Orknejských ostrovoch v Škótsku objavené ruiny 5000 rokov starej neolitickej hrobky. Miesto obsahovalo viac ako tucet kostier mužov, žien a detí vrátane páru Zdalo sa mi, akoby si ma objal.,

Mnoho teleskopov pozorovalo obrovskú kozmickú explóziu, ktorá vytvorila záblesk svetla jasnejší ako celá naša galaxia.

READ  Štandardný model časticovej fyziky môže byť porušený – vysvetľuje fyzik z Veľkého hadrónového urýchľovača

K výbuchu, nazývanému kilonova, došlo pri zrážke dvoch neutrónových hviezd, čo spôsobilo výbuch Energický výbuch svetla.

Vesmírny teleskop Jamesa Webba Zistené podpisy vzácnych chemických prvkov Po erupcii ako telúr, ktorý sa používa na farbenie skla a jód, ktorý je nevyhnutný pre život na Zemi.

NASA

Staroveká krajina bola objavená pod ľadom vo vnútrozemí ľadovca Denman vo východnej Antarktíde, ako je tu zobrazené.

Pod ľadovým príkrovom východnej Antarktídy bola vďaka radaru, ktorý preniká ľadom, objavená staroveká krajina.

Táto oblasť, veľkosťou porovnateľná s Belgickom, bola tvorená riekami a pravdepodobne najskôr pripomínala kopce a údolia severného Walesu. Zamrznuté vrstvy ho pokryli pred viac ako 14 miliónmi rokov,

„Pôda pod ľadovým príkrovom východnej Antarktídy je menej známa ako povrch Marsu,“ povedal profesor Stewart Jamieson z Katedry geografie Durhamskej univerzity vo Veľkej Británii.

Pochopenie skrytej, dobre zachovanej krajiny by mohlo pomôcť vedcom predpovedať rast ľadovej pokrývky a to, ako to bude vyzerať, keď sa teploty zvýšia v klimatickej kríze.

Medzitým sa objavili odtajnené fotografie, ktoré urobili americké špionážne satelity z čias studenej vojny Stovky predtým neznámych pevností z rímskej éry v celom Iraku a Sýrii, ale mnohé stavby už mohli byť zničené.

Tieto nové zistenia vás možno prekvapia:

– Webbov teleskop bol špehovaný Nikdy predtým nevídaný vysokorýchlostný prúdový prúd Preteky okolo Jupiterovho rovníka.

– Sladké a kyslé melódie môžu byť presne to, čo lekár nariadil znížiť pocit bolestiPodľa nového výskumu.

– Sopečné horniny na jednom z najväčších svetových ostrovov obsahujú dôkazy, že mohlo ísť o zemské jadro staroveký únik hélia Už milióny rokov.

Ako čítate? Ale je toho viac. Zaregistrujte sa tu Doručenie ďalšieho vydania Wonder Theory do vašej schránky, ktoré vám prinesú vesmírni a vedeckí spisovatelia CNN Ashley Strickland A lov na katie, Nachádzajú zázrak v objavoch planét a starovekých svetov mimo našej slnečnej sústavy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close