Technológie

ASUS ZenFone 7 a 7 Pro – smartfóny, ktoré sa snažia preraziť rotujúcim fotoaparátom

ASUS sa nevzdáva na trhu smartphonov a prináša na trh novinku v podobe smartfónov ASUS Zenfone 7 a 7 pro smartphony, ktoré ponúknu funkciu rotujúcej kamery podobnej jej predchodcovi. ZenFone 6,

Odkedy sa výrobcovia smartfónov rozhodli pre bezrámové obrazovky, snažili sa prísť s rôznymi spôsobmi, ako skryť prednú kameru. Preto sme v posledných rokoch videli zmenšujúci sa výrez pre webovú kameru, ktorú niektorí výrobcovia nahradili výsuvnou kamerou. Spoločnosť ASUS to testuje posledné dva roky pomocou rotujúcej kamery, tentoraz ponúka tri kamerové senzory.

Pozri saASUS ROG Phone 3 – tretia generácia je opäť výkonnejšia dokonca aj s displejom 144 Hz

Má hlavný senzor 64 Mpx, širokouhlý snímač 12 Mpx s automatickým zaostrovaním Dual Pixel a teleobjektív s 3x optickým zoomom. Okrem toho má Pro model optickú stabilizáciu. Fotoaparát môže nahrávať 8K videa pri 30 snímkach za sekundu alebo 4K Ultra HD videa pri rýchlosti 120 snímok za sekundu. Neexistuje podpora pre HDR a nočný režim. Výhodou rotujúceho fotoaparátu je rovnaká kvalita bežných fotografií a fotografií selfie.

V porovnaní so svojím predchodcom dostali ZenFone 7 a 7 Pro vylepšený rotačný kamerový mechanizmus, ktorý má tentoraz menšiu, ale výkonnejšiu motorku. Podľa testov dokáže tento mechanizmus odolať najmenej 100 zákrutám denne po dobu 5 rokov. O mechanizme sa tiež hovorí, že je schopný prežiť 35 kilogramov hmotnosti bez zlomenia.

Vo vnútri nájdeme procesor Snapdragon 865+ vo verzii Pro a procesor 865 v bežnej verzii. Nájdeme tiež 8 GB RAM (6 GB RAM pre ZenFone 7), 256 GB úložného priestoru (128 GB pre ZenFone 7). Podpora siete 5G je samozrejmosťou.

Obrazovka bola tiež vylepšená a ponúka 6,67 ″ displej AMOLED chránený Gorilla Glass 6 s rozlíšením 1 080p +, jas 1 000 nitov a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz.

ZDROJ ASUS

Pozri saSpoločnosť ASUS predstavila ZenFone 6 s otočnou kamerou a obrovskou batériou

Obe novinky majú port pre dve SIM karty a tiež pre microSD kartu na rozšírenie úložiska. Predchádzajúci model ASUS ZenFone 6 mal slušnú 5 000 mAh batériu. Nová funkcia bola zachovaná, ale pridala rýchle nabíjanie 30 W.

ASUS ZenFone 7 bude k dispozícii po celom svete od 1. septembra za 635 EUR. Verzia Pro sa bude predávať od toho istého dátumu za 800 EUR.

zdrojASUS

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close