Technológie

'Ready Player One' zdieľa svoj prvý pohľad na hru Metaverse Battle Royale

„Ready Player One“ pomohol spopularizovať širší, zdieľaný koncept Metaverse, a román a filmová franšíza sa menia na vlastný herný svet Metaverse, ako bolo odhalené začiatkom tohto roka. Teraz sa jeho tvorcovia podelili o prvý pohľad na to, čo sa plánuje.

Ako sa uvádza v úvodnom traileri vloženom nižšie, The Redivers debutujú s herným zážitkom Battle Royale s názvom Open.

Rovnako ako zdrojový materiál, aj Redivers prinesie niekoľko významných značiek a IP, pričom ukážka predstaví klasické auto DeLorean (výrazne vystupujúce vo filmoch „Návrat do budúcnosti“) s teniskami Reebok. Sľubuje tiež, že bude „interoperabilný“.

Open, opísaný ako „hrdinský“ zážitok z The Readyverse, bude obsahovať „nostalgické biómy“ (t. j. klasické postavy a franšízy) s konkurenčným formátom podobným hernej show. Jeden taký „bióm“ je špecificky založený na franšíze „Ready Player One“.

„Vyzývatelia sa pustia do herného štýlu, kooperatívnych a súťažných herných režimov s viacerými kolami, no vyhrať môže iba jeden hrdina,“ uvádza sa v oficiálnom popise Open. „Taktické umiestnenie, taktický pohyb, strategická streľba a vodičské schopnosti sú stredobodom pozornosti, keď sa spojíte s kvalifikovanými spojencami, plánujete spoločne strategické výhody a vylepšujete a predvádzate širokú škálu herných disciplín a zároveň sa zapájate do intenzívnych herných sedení.“

Battle royale hry sú zvyčajne strieľačky Fortnite, PUBG a Apex Legends – výzva pre hráčov, aby prežili v zbesilých bitkách, v ktorých sa dá bojovať o čokoľvek. Existujú však aj iné typy hier, ktoré používali formát „víťaz berie všetko“, ako napríklad Tetris 99 a F-Zero 99 od Nintenda. Rediverse's Open berie podnety z rôznych žánrov.

Rediverse vyvíja Walker Labs a bude publikovaná Rediverse Studios, pobočkou blockchainového startupu Futureverse. Vydavateľstvo spoluzakladali aj spisovateľ „Ready Player One“ Ernest Cline a producent filmu Dan Farah. Hra je vyvinutá pomocou Unreal Engine 5, výkonnej vývojovej platformy široko používanej v celom odvetví.

READ  Skyrim Babička je teraz nasledovníkom Skyrimu

Trailer obsahuje aj obrázky NFT projektov Cool mačky A svet páperia. Fluf World je vo vlastníctve Futureverse Vyzbieral 54 miliónov dolárov v sérii A Minulý rok Cool Cats predtým oznámila strategickú alianciu s Futureverse.

Zdá sa, že trailer zobrazuje aj konzoly Atari 2600, Nintendo Entertainment System a Sony PlayStation – ale aj keď sú návrhy známe, nie sú jasne identifikované a The Redivers nemá žiadne ohlásené partnerstvá ani licenčné zmluvy so žiadnou z týchto značiek.

Open bude vydaný na PC a „platformách súčasnej generácie“ s návrhom nešpecifikovaných nastavení konzoly. Rediverse bola predtým oznámená na debut v roku 2024, hoci najnovšie oznámenie neobsahovalo dátum ani spustenie platformy.

Editoval Ryan Ozawa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close