Auckland | Raduganu zakopne a ohrozí účasť AO

Emma Raduganu vyzerala nešťastne, keď odstúpila zo zápasu 2. kola na ASB Classic v Aucklande so zranením členka, ktoré spôsobilo, že britská jednička sa roztrhla so skóre 0-6 7-5.

Nie je to také veľké. Určite tvrdý. V živote som odohral veľa zápasov a odohral som niekoľko vážnych zdržaní, ale určite to boli dva samostatné zápasy. Vonku to bolo veľmi ťažké. Dážď, vietor. Je to tenis, ale je to o prežití namiesto toho, aby sme hrali dobre. Vnútri to bolo úplne iné, ale musel som trafiť veľa lôpt a to bolo dôležité. Venus Williamsová

Zápasy sa opäť kvôli vytrvalému dažďu pretlačili do interiéru a Raduganu prekonal prvý set len ​​za 22 minút a trafil úhľadný bagel. Na svojom prvom stretnutí s bývalou svetovou č.10.

Kuzmová za stavu 5:4 podávala na set, ale dvakrát premrhala šancu a zahodila podanie na lásku a v ďalšom geme, keď Radučanová opäť zahodila podanie, pošmykla sa na vnútornom dvorci pri prvom bode, Slovenka viedla o 2. . Po sebe idúce esá na dokončenie sady v nasledujúcej hre.

Britka si otočila ľavý členok a zavolala trénerovi, ktorý ho obviazal, no keď sa 20-ročná hráčka vrátila na kurt, odstúpila zo zápasu v slzách, keď uhrala len jeden bod navyše.

Vo svojej prvej celej sezóne na WTA Tour minulý rok musela Raduganu bojovať so sériou zranení, ktoré sa nakoniec predčasne skončili problémom so zápästím na pravej strane.

Spolupracuje so silovým a kondičným trénerom Jessom Greenom, ktorý má zásluhu na tom, že pomohol Andymu Murraymu prekonať problémy so zraneniami na začiatku jeho vlastnej kariéry, ale toto šialené zranenie teraz spochybňuje jeho kondíciu včas na prvý grandslam tohto roka. Australian Open sa začína 16. januára v Melbourne.

READ  Kimura získala zlato a striebro v modeli Domita 100 Butterfly S11

Raducanu si užila sľubný štart na svojom prvom turnaji v roku v Aucklande, keď v prvom sete zdolala mladý český talent Lindu Fruhvirtovú a vyhrala svoj zápas v prvom kole.

Kuzmová otočila situáciu po tom, čo sa v prvom sete snažila nejako zatraktívniť, pri druhom podaní nezískala ani bod.

Radučanová vyzerala na ceste do 6. štvrťfinále kariéry dobre, no v druhom vypukla premenená Kuzmová a napriek niekoľkým šanciam na brejk Radučanovej sa zlomila v 3 gemoch na podanie za sebou, keď ju Slovenka chytila. Mal šancu dostať sa do vedenia 3:2.

Bývalá šampiónka US Open napokon vyrovnala na 5:5, na ceste jej pomohla zakopnutá dvojchyba od Kuzmovej, no Raducanuová pri úvodnom bode nasledujúcej hry na podanie zlyhala a dohrávala 0:40, a hoci si ušetrila 2 brejkbaly , dokázala zabezpečiť tretiu.nemohla

Kuzmová, semifinalistka z Aucklandu z roku 2019, bude vo štvrťfinále čeliť siedmej nasadenej Tanke Kovinicovej po tom, čo v piatkovom štvrťfinále zdolala Američanku Lauren Davisovú 4:6 6:3 6:2.

Najlepšie nasadená Coco Gaffová porazila Sofiu Keninovú v priamych setoch a postúpila do štvrťfinále v Aucklande.

© Phil Walter/Getty Images

Najlepšie nasadená Coco Goffová porazila Američanku Sophiu Keninovú a postúpila do štvrťfinále, kde sa stretne so Zhu Lin, ktorá vo finále zdolala Venus Williamsovú zozadu 5:3.

Goff vo štvrtok porazil víťaza Australian Open 2020 6-4 6-4 po dlhom daždi, ktorý si nakoniec vynútil celý zápas v hale, a porazil svetovú siedmu za 1 hodinu 23 minút.

Ken je bývalá svetová štvorka, ktorá pred 3 rokmi porazila Goffa vo svojom jedinom stretnutí na ceste za titulom na Australian Open, ale Goff sa pomstil, trafil 9 es a zachránil 6 zo 7 brejkbalov, ktorým čelil, pričom trafil 8. V zápase viac víťaziek a o 14 nevynútených chýb ako jej súperka.

Goff viedol v úvodnom sete 4:1, ale finalistovi Roland Garros z roku 2022 sa nepodarilo prelomiť za stavu 5:3, čo Keninovi umožnilo opäť podávať, no rýchlo získal svoju výhodu a zlomil svojho súpera o náskok setu. Forhend Kena po dlhom lete na stanovený bod.

Za stavu 5:4 neboli žiadne druhé prestávky na podanie a keď Kenin nedokázal premeniť 3 herné body, Goff si vynútil chybu silným bekhendom a premenil ho, pretože Keninov forhend bol dlhý.

Zhu Lin dobre zvládla vnútorné podmienky a porazila Venus Williamsovú v 3 setoch a pripravila si štvrťfinálové stretnutie s Coco Goffovou.

Coffovou súperkou vo štvrťfinále je Číňanka Zhu Lin, ktorá zaznamenala druhé víťazstvo v týždni, keď vytlačila bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú 3-6 6-2 7-5.

Zhu, na 84. mieste, si zachránila mečbal pri výhre v prvom kole nad Madison Brengleovou a vo finálovom sete proti šampiónke ASP Classic z roku 2015 sa opäť vrátila z 3:5.

Williamsová, 7-násobná grandslamová šampiónka vo dvojhre, mala prestávku, keď sa hodinový dážď v úvodnom sete predĺžil na 2:1, no po návrate hráčov na štadión vyhral Američan ďalších 5. 6 gemov na vedenie setu.

V druhom sa Zhu prebojoval do vedenia 4:2, než sa vrátil dážď a zápas pokračoval v hale o dve a pol hodiny neskôr, kde Číňania rýchlo vyrovnali zápas na jeden set.

Štyridsaťdvaročná Williamsová vystrelila forhendový víťaz z krížového kurtu a v rozhodujúcom zápase brejkla na 3:2, čo je blízko k jej prvému štvrťfinále na turnajovej úrovni od roku 2019, no ujala sa vedenia 5:3. Zápas trval kvôli dažďu približne 7 hodín.

Bola zlomená pri podávaní na zápas za stavu 5-4 a za stavu 5-5 Zhu použila dva úspešné drop-shoty, aby si zachránila brejkbaly a potom držala 6-5, čo sa ukázalo ako rozhodujúce, keď zlomila Williamsovú. 8. víťazstvo a prehra v posledných 4 zápasoch.

READ  Pokúste sa zastaviť rozbehnutý vlak Amazulu Sundowns

Williamsová po svojom 6. vystúpení v Aucklande odišla z kurtu na začiatku svojho 30. roku na turné.

„Nie je to dobré,“ povedal Williams. „Určite ťažké. V živote som odohral veľa zápasov a odohral som niekoľko vážnych zdržaní, ale určite to boli dva samostatné zápasy.

„Vonku to bolo veľmi ťažké. Dážď, vietor. Je to tenis, ale je to o prežití namiesto toho, aby sme hrali dobre.“

„Doma to bolo úplne iné, ale musel som trafiť veľa lôpt a to bolo dôležité.“

Kvalifikácia začala v Aucklande dobre, keď mladá španielska hráčka Rebeca Masarová porazila Ruskou Annu Blingovovú 6-1 6-4 a belgická kvalifikantka Ysaline Bonaventure porazila ôsmu nasadenú Kanaďanku Rebeccu Marino 3-6 6-3 6. pracujú. -3.

Tá zastavila možné celokanadské stretnutie a čelí tretej nasadenej Leile Fernandez, ktorá zdolala Rakúšanku Juliu Graberovú 6-0 6-1.

Češka Karolína Muchová ukončila jazdu rumunskej kvalifikantky Eliny-Gabriely Roosovej 6-4 6-1 a v osemfinále sa stretne s Maserovou.

2023 ASP Classic v Aucklande čelí katastrofe, ktorá naďalej sužuje konkurenciu zlým počasím.

Riaditeľ turnaja Nicolas Lamberin, ktorý má len dve haly, musel vo štvrtok urobiť ťažké rozhodnutie odložiť všetky zostávajúce zápasy na zmiešané reakcie hráčov aj fanúšikov.

Zápas medzi Venus Williamsovou a Zhu Lin sa začal vonku, prerušil ho dážď, potom sa presunul do interiéru a jeho dokončenie trvalo 7 hodín.