šport

Berard a Sýkora sa tešia na prvú celú sezónu

Čaká nás ďalšia nová hokejová sezóna, ktorá znamená nové príležitosti, nové tváre a nové talenty.

Keďže New York Rangers pokračujú vo svojom každoročnom kempe nováčikov, vyhliadky ako Brett Berard a Adam Sýkora sa dočkajú oficiálneho začiatku svojej prvej plnej profesionálnej sezóny v severoamerickom hokeji v najbližších týždňoch.

„Som taký vzrušený so všetkými svojimi emóciami,“ povedal Berard. „Hrať profi hokej bol môj celoživotný sen už od piatich rokov. Teraz, keď je to konečne tu, je to také neskutočné. Teším sa na to. Je to úžasné a je to také zábavné nosiť sveter prvýkrát.

Berard, ktorý bol vybraný v piatom kole (celkovo 134.) draftu NHL 2020, pochádza z East Greenwich, RI a v marci ukončil svoju vysokoškolskú kariéru v Providence College Saints. Vo svojej tretej a poslednej sezóne získal ľavák 24 bodov (10G, 14A) v 10 až 36 zápasoch. Krátko nato Berard podpísal svoj vstupný kontrakt s Rangers a debutoval v AHL v Hartford Wolfpack.

Teraz, po rušnej letnej príprave na miestnej úrovni s hráčmi NHL, ako je útočník Rangers Chris Kreider, sa Berard teší na ďalšiu kapitolu svojej kariéry. Produkt Program rozvoja hokejového národného tímu USA si pri prechode zachoval úzke nastavenie mysle a bol cieľavedomý v tom, ako pristupoval k mimosezónnemu tréningu.

„Pre mňa to bude záležať na hre,“ povedal Berard. „V skutočnosti sa rozhoduje rýchlo a rýchlo. Byť veľký je niečo iné [focus] Potom som pracoval na mojej strele a rýchlom uvoľnení. Nie je veľa času a priestoru, tak sa sústredím na to. Myslím si, že je to veľký krok správnym smerom.

Zatiaľ čo Berard čelí výzve odohrať aspoň dvakrát toľko zápasov v základnej časti v porovnaní s jeho vysokoškolskou kariérou, hráč ako Sýkora bude prechádzať z olympijského ľadu, ktorý je štandardom v Európe, na menší 200-palcový ľad. Štvrťový list v Severnej Amerike.

Sýkora, celkovo 63. miesto (druhé kolo draftu NHL 2022), sa teší na nadchádzajúcu sezónu, keď opustí rodné Slovensko, aby si splnil svoje sny o NHL. Všestranný útočník debutoval v AHL vlani na jar v Hartforde po tom, čo v 38 zápasoch slovenskej extraligy HK Nidra skončil s 21 bodmi (8G, 13A). Sýkora trénoval s tímom prostredníctvom vývojového kempu začiatkom júla a potom sa vrátil domov na zvyšok leta po finále divízie Wolf Pack’s Eastern Conference.

„Mám nejaké dobré produkty na leto,“ povedal Sýkora. „Pracoval som tu šesť týždňov. Potom som odišiel domov a trávil som čas s rodinou a trénoval som. Teraz som pripravený na sezónu. Chcem sa ukázať trénerom a všetkým tu. Dúfam, že tam budem. . [playing at my maximum effort] Najmä v športe.“

Sýkora si v offseason dal záležať na tom, aby sa pokúsil pridať nejakú váhu k svojmu rámu 5 stôp 10, 172 libier, keďže bol hrdý na svoj odhodlaný herný štýl. Keďže pristupuje k úprave hry na menšom ľade, verí, že ľavá strela bude pre neho výhodou.

„Je to stále rýchlejšie, pretože slučka je menšia,“ povedal Sýkora. „Myslím si, že som na to pripravený. Hrám fyzicky, to je moja hra. Myslím si, že hrať na tomto ihrisku môže byť pre mňa výhodou.“ [size] A rýchlejšie, takže tu zrýchľujem. Pokúsim sa dať nejaké góly a ísť na sieť. Snažím sa byť sebavedomejší a viac si veriť.

s dvoma zápasmi v tábore nováčikov v Allentown, Penn. Berard a Sýkora sa majú na čo tešiť v tejto vzrušujúcej kapitole hokeja na plný úväzok proti nováčikom Philadelphie Flyers a na oficiálnom začiatku tréningového kempu budúci týždeň.

„Je dôležité brať to deň za dňom, krok za krokom,“ povedal Berard. „Snažím sa nepozerať príliš dopredu, zostať v okamihu, sústrediť sa na to, čo je predo mnou. Budem hrať svoju hru, rýchlo a tvrdo korčuľovať a vydať zo seba to najlepšie.

READ  Lobista Washington Capitals, McMichael & Fehwerry rýchly štart

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close