Svet

Biden Hill povedal demokratom, že zostáva v pretekoch

Autori Kayla Tausche a Betsy Klein, CNN

WASHINGTON (CNN) — prezident Joe Biden V liste demokratom v Kongrese v pondelok uviedol, že bude pokračovať vo svojom znovuzvolení napriek obavám o svoje duševné zdravie a dôveryhodnosť svojej kampane.

„Napriek všetkým špekuláciám v tlači a inde chcem, aby ste vedeli, že som odhodlaný zostať v týchto pretekoch, bojovať v týchto pretekoch až do konca a poraziť Donalda Trumpa,“ napísal Biden v liste. CNN.

Biden sa snažil ustáliť rastúce obavy o svoju dôveryhodnosť v energicky napísanom liste.

„Otázka, ako sa pohnúť vpred, je vo vzduchu už viac ako týždeň. A je čas skončiť. Máme prácu. A tou je poraziť Donalda Trumpa. Do zjazdu demokratov zostáva 42 dní a 119 dní do všeobecných volieb akékoľvek oslabenie odhodlania alebo neistota ohľadom úlohy, ktorá nás čaká, pomáha Trumpovi a ubližuje nám,“ uzavrel Biden.

Je to a Dôležitý týždeň pre Bidenovu politickú budúcnosť Usiluje sa zmierniť prehlbujúci sa konflikt, keď sa Snemovňa reprezentantov a Senát vrátili po prvý raz od rozpravy. Hŕstka popredných demokratov z Snemovne reprezentantov v nedeľu povedala vodcovi menšín Hakeemovi Jeffriesovi, že Biden by mal ustúpiť pre obavy z nízkeho počtu hlasov demokratov.

Predstaviteľ kampane povedal CNN, že prezident bude tento týždeň pokračovať v kontakte s demokratickými zákonodarcami. Utorok bude premenlivým dňom, keďže členovia plánujú usporiadať plánované zasadnutie výboru s Jeffriesom a jeden člen CNN povedal, že očakávali pretrhnutie hrádze.

Kongres sa v utorok vracia do Washingtonu po prvý raz od diskusie na CNN z 27. júna, ktorá vyvolala rozšírené obavy o Bidenovu schopnosť zabezpečiť víťazstvo demokratov v novembri a slúžiť ďalšie štyri roky v úrade.

V týždni po jeho katastrofálnom vystúpení v diskusii Biden osobne oslovil asi 20 demokratov z Snemovne reprezentantov, povedal predstaviteľ kampane pre CNN, a hovoril s lídrami strany vrátane lídra senátnej väčšiny Chucka Schumera, lídra snemovne Hakeem Jeffries a zástupkyne Nancy Pelosiovej. a James Clyburn – s cieľom ubezpečiť ich, že obavy v rámci strany boli vypočuté.

READ  Predseda vlády ukončil svoju oficiálnu návštevu Saudskej Arábie

Od tej doby Schumer a Clyburn hlasovo podporovali Bidena, zatiaľ čo Jeffries mlčal.

Pelosiová povedala, že otázky okolo Bidenovho katastrofálneho výkonu v prezidentskej diskusii sú „legitímne“.

Na otázku o Pelosiho komentároch Biden povedal ABC News: „Je to zlá epizóda. Bez známok nejakého vážneho stavu. Bol som unavený.

v rozhovore s vedúcimi parlamentnými demokratmi Jeffries zvolal v nedeľu pol tucta zákonodarcov, ktorí vyjadrili svoje vlastné obavy počas rozhovoru, ktorý CNN označila za „krásne brutálny“.

Títo zákonodarcovia, medzi ktorých patria zástupcovia Jerry Nadler, Adam Smith, Mark Tagano a Joe Morell, uviedla CNN, zastupujú demokratov v súdnictve, ozbrojených službách, záležitostiach veteránov a výkonné výbory Snemovne reprezentantov.

Demokratická senátorka vo Virgínii Predstaviteľ kampane odmietol povedať, či prezident hovoril priamo s Markom Warnerom. Zorganizoval spoločný podnik Biden by mal preskúmať možnosť oficiálnej žiadosti o odstúpenie medzi podobne zmýšľajúcimi senátormi. Po preniknutí správ o snahách skupiny Warner zrušil následné stretnutie naplánované na pondelok večer, uviedol zdroj CNN. Najbližšie stretnutie s demokratmi v Senáte a ich vedením bude v utorok.

Biden povedal pre ABC News, že Warner bol „dobrý chlap“, ale mal „iný pohľad“.

The-CNN-Wire
™ & © 2024 Cable News Network, Inc., Warner Bros. Discovery Company. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close