Svet

Traja zabití a jeden zranený pri zásahu bleskom v západnom Níle

Blesk zabil tri deti a zranil jedno z dvoch samostatných incidentov na Západnom Níle.

K incidentu došlo 5. septembra večer počas slabého dažďa v dedine Rokos vo farnosti Baladru, okres Trajini, okres Yumbe.

Pán Bashir Ahumat, strýko zosnulých detí, v utorok večer pre Monitor povedal, že k incidentu došlo, keď boli deti v kuchyni.

„Je poľutovaniahodné, že základná škola Lotonga Block stratila 12-ročného Fahada Bangudua, troch najlepších žiakov, a 9-ročného Zaidina Ayuba, žiaka základnej školy tej istej školy. Zatiaľ čo 12-ročný chlapec bol zranený, Suraya Ayub bol zranený,“ povedal.

dodal pán Bashir; „Boli vo vriacej vode v kuchyni, aby sa okúpali. Keď však boli v kuchyni, udrel blesk a vymrštil ich von. Rýchlo sme ich odviezli do Lotonga Health Center IV, kde zdravotníci vyhlásili mojich synov Pankudu Fahada a Zaidina Ayub mŕtvy.“

Zranená Suraya Ayub je momentálne prijatá v Lotonga Health Center IV a telá dvoch zosnulých dnes čakajú na pohreb.

Podobne v meste Arua bol 16-ročný chlapec menom Sabir zabitý bleskom v Kebir Cell v Kenya Ward, centrálna divízia.

Minulý rok krupobitie v tej istej oblasti zničilo úrodu, zvieratá a budovy.

Predseda okresu Yambe, pán Abdulmutwaleeb Asiku, povedal: „Je veľmi poľutovaniahodné, že sa to stalo v tejto dobe, keď sú školy a zdravotné strediská projektované s bleskozvodmi. Ak nie chudoba, každá rodina by mala mať bleskozvody, ale v súčasnosti som získať technické pokyny, ako sa s tým vysporiadať.“

Povedal, že už odporučili všetkým verejným inštitúciám, ako sú školy a nemocnice, aby mali vybavenie na ochranu pred bleskom, aby sa zabránilo takýmto incidentom.

Požiadal rodičov, aby boli ostražití a chránili svoje deti počas obdobia dažďov.

Meteorologické oddelenie varovalo, že krajinu zažijú dažde El Nino počas mesiacov september až december.

V dôsledku silného dažďa sa pravdepodobne vyskytnú katastrofy ako povodne a blesky. Požiadal ľudí, aby boli pripravení čeliť takýmto nešťastiam.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close