Svet

Blízky spojenec Putina tvrdí, že pri ostreľovaní Ukrajiny zahynulo 23 vojakov

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov, blízky spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, uviedol, že ukrajinský delostrelecký útok tento týždeň zabil 23 jeho vojakov a zranil 58 ďalších.

Kadyrovove komentáre sú nezvyčajné vzhľadom na to, že promoskovské sily len zriedka priznávajú ťažké straty na bojiskách od začiatku vojny. Kadyrov vo vyhlásení pre Telegram uviedol, že incident sa odohral v južnom Chersonskom regióne.

„Všetky záchranné operácie na základni sú ukončené a k dispozícii je konečný zoznam mŕtvych a zranených – 23 zabitých vojakov a 58 zranených,“ uviedol.

Kadyrov, ktorý stojí na čele južného ruského regiónu Čečenska s väčšinou moslimov, hovorí, že je Putinovým peším vojakom a poslal do vojny tisíce mužov.

„Áno, naše straty skoro ráno boli veľké, ale Čečenci sa zúčastňujú džihádu… a ak padnú vo svätej vojne, je to česť a veľká radosť pre každého správneho moslima,“ povedal. povedal.

Po útoku čečenské sily podnikli odvetný útok, pri ktorom zahynulo okolo 70 Ukrajincov. Agentúra Reuters nemohla okamžite overiť jeho účet.

(Správa Davida Lungrena; strih Chris Reese a Jonathan Otis)

READ  Niekoľko osôb podozrivých z terorizmu zatknutých v Dánsku a Nemecku V zahraničí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close