Hlavné správy

bne IntelliNews – Slovenský krajne pravicový líder povedal, že bude kandidovať na prezidenta

Andrej Danko, šéf krajne pravicovej slovenskej strany SNS, počas politickej debaty vo verejnoprávnej RTVS povedal, že v nadchádzajúcej kampani bude kandidovať na prezidenta. To vyvoláva možnosť, že dvaja koaliční lídri budú proti sebe bojovať v prezidentských voľbách Signály predsedu Hlasu Petra Pellegriniho minulý týždeň.

„Poviem vám niečo špeciálne: Požiadali ste ma, aby som vstúpil do prezidentských volieb,“ povedal Danko a ukázal na opozičného lídra Mikaela Simeku z liberálneho Progresívneho Slovenska. „Pôjdem proti špinavým a nebezpečným ľuďom, ako ste vy,“ povedal.

Svoj zámer kandidovať už oznámil s odvolaním sa na bývalého sudcu Štefana Harabina, ktorý povedal, že ak nebude mať dostatočnú podporu, pridá sa k nacionalistickému kandidátovi.

„Ak uvidím, že nemám silný nacionalistický hlas, podporím iný nacionalistický hlas,“ povedal.

Danko, mladší poslanec vládnej populistickej koalície, sa dostal pod tlak po polnočnej dopravnej nehode, ktorá vo štvrtok 11. januára poškodila semafor v bratislavskej časti Dúbravka. Opustenie miesta nehody bez nahlásenia.

„Každý, kto má vodičský preukaz, vie, že po spôsobení nehody by mal byť na mieste a aspoň odmietnuť požiť alkohol,“ povedal o Dangovi Chimeka s tým, že PS vyvolá schôdzu parlamentu na odvolanie Danga z funkcie. podpredseda parlamentu.

Danko zamietol otázky o jazde na semafore v opitosti. „Nie som opitý; Odišiel som, lebo som sa zranil,“ povedal Danko s tým, že ho policajti neskôr podrobili skúške na alkohol.

Minister pre regionálny rozvoj Richard Raši zo stredoľavého Hlasu, koaličného partnera SNS, v televíznej diskusii „Na Delo“ v komerčnej televízii Markisa vyzval Danka, aby ukázal test na alkohol, aby „rozptýlil všetky pochybnosti“.

Líder Hlasu Peter Pellegrini má potvrdiť svoju prezidentskú kandidatúru po straníckom summite 19. januára a prieskumy verejnej mienky naznačujú, že Pellegrini by mohol konkurovať bývalému ministrovi zahraničia Ivanovi Gorkocovi, ktorý bude mať silnú podporu opozície. vrátane PS. Pellegriniho bude podporovať ľavicovo-populistická strana Smer premiéra Roberta Fica a jeho víťazstvo by posilnilo kontrolu vlády nad kľúčovými politickými inštitúciami.

READ  Štátny tajomník navštívil Slovensko Dr

Zákonodarca SNS Roman Michaelko pre RTVS povedal, že nie je jasné, či 10 zákonodarcov SNS podporí Harabina. „Myslím si, že deväť z 10 zákonodarcov by to spochybnilo,“ povedal Michelko.

Po celoštátnych voľbách 30. septembra sa do parlamentu dostalo široké spektrum kandidátov SNS, z ktorých väčšina nebola členmi strany SNS a pochádzala z vágne ultranacionalistických alebo kresťanských fundamentalistických kruhov a organizácií, čím sa zákonodarcovia SNS celkovo stali nepredvídateľnými a slabými. Odkaz v aliancii. Danko sa stal voľným kanónom, vrátane narážok na sexualitu svojho koaličného partnera Pellegriniho ako dôvod nepodporenia jeho kandidatúry.

Ficova vládna koalícia Smer, jej odštiepenecká strana Hlas a SNS majú v 150-člennom parlamente tesnú väčšinu 79 zákonodarcov, a tak sa pri komplexných legislatívnych opatreniach zavedených od novembra spolieha na 10 zákonodarcov SNS.

Kandidát na prezidenta potrebuje na vstup do ľudového hlasovania podporu najmenej 10 zákonodarcov alebo podpisy najmenej 15 000 občanov, ako to urobil Gorčák.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close