Michelle Schifferová skončila v nedeľu na Svetovom pohári GS na Slovensku tretia

Edwardsova Michaela Schifrinová v nedeľu v slovenskej Jasnej kontroluje sklon pred veľkým slalomom Svetového pohára žien. Schiffrinová dokončila preteky na treťom mieste. (AP Photo / Gabriel Faciotti)

Svetový pohár sa bude konať v nedeľu v slovenskej Jasnej.

Vlova svojím prvým víťazstvom na domovskom Slovensku sledoval finálnu jazdu Schifferovej z cieľovej rovinky a na oslavu padol na zem, keď kapitán prvej jazdy Schiffrin nevyužil svoj najlepší čas.

Na začiatku druhej jazdy sa Schiffrin, bohužiaľ, vzdal výzvy čeliť dlhému úlovku, pretože policajti určite vymenili rozbitú bránu. Schiffrinová, ktorá skončila tretia, vedie Američanov. Paula Moldson bola 19. a A. J. Hurt 22.. Nina O’Brien bola po úvodnej jazde štvrtá, ale Sky vkročila do polovice svojej poslednej jazdy.

„Prvá vec – gratulujem dnes ďalším pódiovým dievčatám,“ uviedla Schiffrinová v príspevku na Instagrame nasledujúcom po pretekoch. „Dnes po pretekoch som mnohokrát povedal, že som bol sklamaný a nahnevaný zo situácie, keď som bol na začiatku, ale to je ono, musím sa naučiť lepšie zvládať tieto situácie. Ale chcem objasniť, že je to niečo úplne iné ako herecké vystúpenie Petry. Jeho lyžovanie bolo vynikajúce, závod vyhral, ​​to je všetko. “

Alice Robinson z Nového Zélandu sa vyšplhala zo siedmeho na druhé miesto 0,16 proti Vlovej.

Pre Vlovú je to jeho 19. kariérny úspech, najskôr však pokračuje v trénovaní domácich horských pretekov.

Titul GS je uzamknutý

Marta Pacino, ktorá v tejto sezóne vyhrala štyri veľké slamy, uzavrela morálny titul závodom.

Jedinou výzvou zostávalo pre Talianku, ktorá obsadila 10. miesto, a skončila štvrtá pred Francúzkou Tessou Worli.

Vďaka tomu GS ukončí sezónu vo finále majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku.

READ  Hollywood Vampires Johnnyho Deppa ruší slovenskú show pre „nebezpečné“ miesto

Pacino uviedol, že bol štvrtým talianskym lyžiarom, ktorý vyhral svetový pohár GS po Deborah Cambagnoni v roku 1997, Denisovi Carbonovi v roku 2008 a Federici Brignonovej v minulom roku.

Svetová šampiónka Laura Good-Behrami nezvíťazila po nákladnej chybe na začiatku svojej prvej jazdy a na deviatom mieste za sebou nechala švajčiarske nebo 1,69.

Celkovo Vlova uzavrela rozdiel na vedúcu Good-Behrami o 36 bodov, keď v piatok a sobotu prišli dva slamové zápasy vo Švédsku.

Aj keď slalom je silnou disciplínou Vlovej, Good-Behrami zvyčajne nesúťaží v najtechnickejších lyžiarskych disciplínach.

Schifrin poprel výhru Vlova v sobotňajšom slalome, keď zozadu prišiel poraziť vo finále svojho slovenského rivala.

Toto je 69. kariérny úspech Spojených štátov. Iba dvaja lyžiari v 54-ročnej histórii majstrovstiev sveta zaznamenali 70 víťazstiev: Lindsay Vaughn a Inkemer Steinmark.

O príbehu informovala agentúra Associated Press.