Hlavné správy

Pápež na Slovensku: Oddanosť našej bolestnej žene

V posledný deň svojej apoštolskej návštevy Slovenska navštívi pápež František mesto Sacton, známe ako pútnické miesto, kam ľudia prichádzajú uctievať sochu Sedembolestnej Panny Márie.

Od Lydie O’Kane

Pápež František počas nedeľných anjelov v nedeľu 5. septembra pripomenul veriacim, že budúci týždeň sa chystá na púť do Budapešti a na Slovensko. Osobitne poznamenal, že návšteva sa skončí „veľkou oslavou Panny Márie, patrónky tejto krajiny“. (Slovensko)

Pápež je známy svojou intenzívnou oddanosťou k Panne Márii a vydáva sa na cestu pred apoštolskou návštevou Baziliky sv. Márie v Ríme a po nej, aby sa modlil pred ikonou Panny Márie s názvom Salas Populi Romani.

História svätyne

Počiatky našej feministickej tragédie v Šaštane siahajú do mnohých storočí: do roku 1564.

V tej dobe žil miestny šľachtic, ktorý sa k svojej manželke neustále správal zle. Manželka, grófka Angelica Bacch, sa už dlhé roky modlí k našej dáme, aby jej manžel zmenil svoje spôsoby.

Jedného dňa sa s ňou manžel pri jazde v jej voze pohádal a tlačil ju na cestu.

V ten istý deň sľúbila nainštalovať sochu Panny Márie, ak jej manžel zmení svoje správanie.

Od toho dňa sa pre ňu vrátil, zmenil svoje správanie a ospravedlnil sa jej.

Na okraji cesty, ktorá vytlačila grófku, bola neskôr postavená socha Panny Márie. Miesto sa stalo známym pútnickým miestom a čoskoro tu bol postavený malý kostol.

Bazilika našich siedmich ženských tragédií v Santone je tiež jedným z miest, kde sa uctieva Svätá Panna Mária Slovenská. Kostol bol vysvätený za prítomnosti cisárovnej Márie Terézie a jej manžela lotrinského cisára Františka I. Štefana. Národný kostol bol v roku 1964 povýšený na malú baziliku pápežom Pavlom VI.

READ  Premiér Justin Trudeau sa stretol so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou

Miroslav je mediálnym manažérom svätyne pre pápežovu návštevu a hovorí: „Po návšteve tohto miesta je veľa príbehov, skúseností a osobných zázrakov.“

Pútnici

Táto púť každoročne priláka desaťtisíce ľudí. „Chrám v Sadane má každoročne zažiariť 200 domácich pútnikov a 40 zahraničných pútnikov. V roku 2019 máme aj pútnikov zo Španielska a dokonca aj z Mexika. Celkovo je to ročne asi 200 000 pútnikov,“ uviedol Janak.

Návšteva pápeža

Manažér médií pápež František hovorí o pápežovej návšteve. Hovorí, že je „veľkou cťou“ prísť na Slovensko a navštíviť chrám, čo sa stáva raz za generáciu.

Podčiarkuje však, že táto apoštolská návšteva Slovenska prichádza uprostred „ťažkých časov“.

Slovensko je nádherná krajina; Má všetky podmienky pre dobrý život; Ak by Ježiš dnes odišiel na Slovensko, zjednotený národ by nenašiel.

Zdôraznil, že tvárou v tvár posledným dvom rokom epidémie Govt-19 bola krajina polarizovaná a roztrhaná problémami, ako sú kampane proti očkovaniu. „Niektorí hovoria, že nám (pápež) môže priniesť mier. Nuž, ja poviem, že veríme, že nám mier môže priniesť.

Ako pán Janak upozorňuje, vzhľadom na súčasnú situáciu v krajine sa mnohí „modlia za vedenie a modlia sa, aby nás naša žena spojila“.

„Myslím si, že je to jedinečné spojenie, táto návšteva pápeža a sviatok Sedembolestnej dámy (15)Th September) a spája sa to s myšlienkou, že môžeme prijať pomoc našej ženy, “hovorí.

úpravy

Na otázku, čo sa týka príprav pápežovej návštevy, pán Janak odpovedal, že veľa ľudí je pripravených navštíviť tento chrám a veľa dobrovoľníkov venuje svoj čas.

Hovorí, že opatrenia prebiehajú hladko a počet dobrovoľníkov iba v Satanovi je 1 500.

Manažér médií chce poukázať na to, že je dôležité, aby sa ľudia osobne pripravovali na pápežovu návštevu, keď príde do svojho domu, a povedal: „Pripravíme sa osobne, nielen technicky, ale aj profesionálne, pretože to je asi najviac dôležitá vec. „

READ  Izraelský prezident Isaac Herzog vyráža na štátnu návštevu Slovenska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close