Hlavné správy

Giro d´Italia 2020: Peter Sagan bude mať veľké privilégium

dnes 11:04
|

Peter Sagan bude mať na Giro d’Italia jedno očakávané privilégium.

Turné po Taliansku

Prečítajte si tiež

Giro d’Italia 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Bude jediným silným klasicistom, ktorý sa zúčastní druhej Grand Tour v tejto silne poznačenej cyklistickej sezóne na koronavírusy. Po zverejnení náhradného kalendára pre túto sezónu začiatkom leta veril riaditeľ „Corsa Rosa“ Mauro Vegni, že budú zrušené majstrovstvá sveta a že niekoľko elitných jazdcov prejde z Tour de France na Giro d´Italia.

Švajčiari sa šampionátu skutočne vzdali, pomocnú ruku však podali práve Taliani a v Imole to bola koncom minulého týždňa prehliadka elity horolezcov a klasicistov. Aj z tohto dôvodu veľká elita nenavštívila Giro. Hlavným dôvodom neúčasti elitných klasicistov je však prekrytie dátumov s najväčšími jednorazovými pretekmi sezóny.

Počas Giro d´Italia sa uskutočnia tri najväčšie cyklistické pamiatky – Liége-Bastogne-Liége (4. októbra), Okolo Flámska (18. októbra) a Paríž-Roubaix (25. októbra) alebo niekoľko menších jednorazových pretekov.

“Je škoda a tiež trochu neúcta voči Girovi, že do tohto obdobia sú zahrnuté takmer všetky veľké klasiky. Na druhej strane v zložitej situácii, ktorá nastala tento rok, treba pochváliť UCI za to, že dokázala zabezpečiť aspoň toľko pretekov, “ Odpovedal šéf tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk, citoval nemecký portál TAZ.

Na margo prítomnosti Petra Sagana na Gire uviedol: “O jeho účasti sme sa rozhodli pred vylúčením sezóny. Peter chcel dodržať svoje slovo voči organizátorom.”

Giro d'Italia 2020 - trasa

Prečítajte si tiež

Giro d’Italia 2020: Kompletný program, etapy, trasy, ONLINE prenosy

Z Elitných pretekárov, ktorí boli na Tour de France, sa na Sago okrem Sagana presunuli iba taliansky šprintér Elia Viviani (Cofidis) a kolumbijský vrchár Miguel Ángel López (Astana). Viviani sa bude chcieť rehabilitovať za nevydarené rýchle konce etáp z Tour, zatiaľ čo López bude v pozícii asistenta dánskeho vodcu Jakoba Fuglsanga.

READ  Peterson, USA Route Slovak, postup do svetového semifinále

“Nie je možné, aby najlepší pretekári odišli za také krátke časové obdobie, ako sú Tour de France, svetový pohár a potom Giro. Uvedomujeme si, že vzájomný kanibalizmus týchto pretekov je negatívnym signálom pre veľkých sponzorov a Televízny a reklamný trh. V tomto konkrétnom roku môžeme byť radi, že náš závod vôbec začneme, “ povedal s čistou hlavou šéf Giro d’Italia Mauro Vegni.

Najskôr to mala byť májová oslava cyklistiky so štartom v Budapešti a prvými tromi etapami na maďarskom území, koronakróza však túto ambíciu organizátorov ukončila. 103. ročník Giro d’Italia sa konečne uskutoční v alternatívnom októbrovom termíne (3. – 25. októbra) a prvé štyri etapy región Sicílie privíta. Bude to už deviatykrát v histórii, čo sa Grande Partenza uskutoční na tomto ostrove patriacom Taliansku. Giro tam bolo uvedené na trh naposledy v roku 2008.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close