Hlavné správy

Giro d´Italia 2020: Peter Sagan bude mať veľké privilégium

dnes 11:04
|

Peter Sagan bude mať na Giro d’Italia jedno očakávané privilégium.

Turné po Taliansku

Prečítajte si tiež

Giro d’Italia 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Bude jediným silným klasicistom, ktorý sa zúčastní druhej Grand Tour v tejto silne poznačenej cyklistickej sezóne na koronavírusy. Po zverejnení náhradného kalendára pre túto sezónu začiatkom leta veril riaditeľ „Corsa Rosa“ Mauro Vegni, že budú zrušené majstrovstvá sveta a že niekoľko elitných jazdcov prejde z Tour de France na Giro d´Italia.

Švajčiari sa šampionátu skutočne vzdali, pomocnú ruku však podali práve Taliani a v Imole to bola koncom minulého týždňa prehliadka elity horolezcov a klasicistov. Aj z tohto dôvodu veľká elita nenavštívila Giro. Hlavným dôvodom neúčasti elitných klasicistov je však prekrytie dátumov s najväčšími jednorazovými pretekmi sezóny.

Počas Giro d´Italia sa uskutočnia tri najväčšie cyklistické pamiatky – Liége-Bastogne-Liége (4. októbra), Okolo Flámska (18. októbra) a Paríž-Roubaix (25. októbra) alebo niekoľko menších jednorazových pretekov.

„Je škoda a tiež trochu neúcta voči Girovi, že do tohto obdobia sú zahrnuté takmer všetky veľké klasiky. Na druhej strane v zložitej situácii, ktorá nastala tento rok, treba pochváliť UCI za to, že dokázala zabezpečiť aspoň toľko pretekov, “ Odpovedal šéf tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk, citoval nemecký portál TAZ.

Na margo prítomnosti Petra Sagana na Gire uviedol: „O jeho účasti sme sa rozhodli pred vylúčením sezóny. Peter chcel dodržať svoje slovo voči organizátorom.“

Giro d'Italia 2020 - trasa

Prečítajte si tiež

Giro d’Italia 2020: Kompletný program, etapy, trasy, ONLINE prenosy

Z Elitných pretekárov, ktorí boli na Tour de France, sa na Sago okrem Sagana presunuli iba taliansky šprintér Elia Viviani (Cofidis) a kolumbijský vrchár Miguel Ángel López (Astana). Viviani sa bude chcieť rehabilitovať za nevydarené rýchle konce etáp z Tour, zatiaľ čo López bude v pozícii asistenta dánskeho vodcu Jakoba Fuglsanga.

READ  Slovensko ruší smernice o zmene pohlavia - EURACTIV.com

„Nie je možné, aby najlepší pretekári odišli za také krátke časové obdobie, ako sú Tour de France, svetový pohár a potom Giro. Uvedomujeme si, že vzájomný kanibalizmus týchto pretekov je negatívnym signálom pre veľkých sponzorov a Televízny a reklamný trh. V tomto konkrétnom roku môžeme byť radi, že náš závod vôbec začneme, “ povedal s čistou hlavou šéf Giro d’Italia Mauro Vegni.

Najskôr to mala byť májová oslava cyklistiky so štartom v Budapešti a prvými tromi etapami na maďarskom území, koronakróza však túto ambíciu organizátorov ukončila. 103. ročník Giro d’Italia sa konečne uskutoční v alternatívnom októbrovom termíne (3. – 25. októbra) a prvé štyri etapy región Sicílie privíta. Bude to už deviatykrát v histórii, čo sa Grande Partenza uskutoční na tomto ostrove patriacom Taliansku. Giro tam bolo uvedené na trh naposledy v roku 2008.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close