Hlavné správy

Koronavírus: Česká republika opäť zaznamenala rekordný počet infekcií

Všetko dôležité zo zahraničia v súvislosti s koronavírusom sme sledovali ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– sledujeme tu udalosti na Slovensku.

Skončili sme ONLINE. Ďakujem za tvoju pozornosť!

21:31 – NEMECKO: Nemecko v stredu vyhodnotilo regióny a mestá v ôsmich európskych krajinách vrátane Českej republiky, Maďarska a Rakúska ako rizikové oblasti pre šírenie nového koronavírusu. Vyplýva to z najnovších informácií z inštitútu Roberta Kocha v Berlíne (TASR).

20:54 – IZRAEL: Veľká synagóga v Jeruzaleme bude po prvýkrát vo svojej histórii zatvorená v dôsledku pandémie Covid-19 počas príchodu nového židovského roka. Oznámili to v stredu izraelské úrady, ktoré citovala tlačová agentúra AFP (TASR).

20:13 – Česko: České ministerstvo zdravotníctva zakazuje od piatka 18. hodiny vnútorné stojace akcie pre viac ako desať ľudí, s výnimkou výstav, trhov a podobných podujatí, informoval v stredu večer (TASR) spravodajský portál Novinky.cz.

18:40 – MAĎARSKO: V Maďarsku bude nosenie uterákov povinné aj v kinách, divadlách, zdravotníckych alebo sociálnych zariadeniach. Zábavné podniky budú musieť byť zatvorené o 23:00, rozhodla o tom v stredu vláda v Budapešti (TASR).

15:57 – POĽSKO: Počet potvrdených prípadov novej koronavírusovej infekcie v Poľsku sa za posledných 24 hodín zvýšil o 600 na 75 734, informovalo v stredu poľské ministerstvo zdravotníctva s odvolaním sa na agentúru PAP (TASR).

15:28 – RUMUNSKO: V Rumunsku sa za posledných 24 hodín vyskytlo 1 713 prípadov infekcie novým typom koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok v krajine od začiatku pandémie. S odvolaním sa na vládne údaje o tom informovala agentúra Reuters (TASR).

14:01 – ŠPANIELSKO: V piatok španielska metropola Madrid opäť zavedie rozsiahle karanténne opatrenia na zastavenie šírenia koronavírusu. Oznámila to v stredu madridská regionálna vláda, píše agentúra DPA (TASR).

READ  Eurovision INFE Poll 2021: Výsledky Slovenska sú ďalšie

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close