Katar 2022: Malta remizuje so Slovenskom 2: 2

Malta získala svoj prvý bod v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022 a udržala Slovensko na ihrisku Tranova 2: 2 po ďalšom veľkolepom vystúpení chlapcov Davisa Mangiu. Malťania začali snívať o vytvorení dvojgólového vankúša v priebehu prvých dvadsiatich minút zápasu. Malta v prvom polčase pomerne ľahko ovládla súperov.

Na začiatku druhého polčasu Malta splnila dva rýchle góly a prešla niekoľkými úzkostlivými momentmi, ale potom sa dobre vzchopila, podelila sa o výmeny a vytvorila si viac šancí na skórovanie, aby získala hodnotný a dôstojný bod.

Ako bolo zdôraznené na predzápasovej tlačovej konferencii, Davis Mangia vykonal od úvodnej jedenástky, ktorá začala zápas proti Rusku, určité zmeny. Enrico Pepe hrával namiesto Andreho Aguirra za obranu a Pepe tvoril obranné trio so Stevom Borgom a Kurtom Shawom. Joseph Mpong a Ryan Komenzuli boli potvrdení pre vedľajšiu koľaj.

Ďalšími tromi zmenami, ktoré Mangia akceptovala, boli Luke Combin, ktorý nahradil Jrna Christensena, zatiaľ čo Alex Sadariano a Paul Mbong nahradili Jurgena Decapriela a Luka Montabella.

O osem minút neskôr sa dostalo do prvej šance Slovensko a Torres išiel z výbornej pozície smerom k tyči. Malťania sa pokúsili pokračovať proti Rusku, ale vysoký tlak na slovenské Maldivy veľmi sťažil maltským hráčom loptu.

Malta sa ujala vedenia v 16. minúte, keď Luca Gambin krásnym gólom z hranice šestnástky zakončil loptu do horného rohu siete a nádherným gólom. O štyri minúty neskôr Malta zdvojnásobila vedenie, ďalší vynikajúci ťah, ktorý vyštartoval z obrany a smeroval na Sadariana, ktorý smeroval domov na Kamansuliho.

Slovensko malo v 27. min zlatú príležitosť, keď sa postavilo zoči-voči Turisovi Bonellovi vo veľmi otáznom postavení mimo hry, ale jeho strela bola našťastie neskutočne široká. Malta čelila v prvom polčase určitému tlaku neskoro, ale maltskí hráči si udržali pôdu pod nohami, udržali si formu a nikdy nenaštartovali loptu.

READ  Peter Pellegrini: Prezidentské voľby vyhral spojenec Slovenska s Ruskom podporovaným premiérom

Mangia na začiatku druhého polčasu neurobila žiadne zmeny, ale naši súperi predstavili dvoch nových útočníkov, Strelek a Bosenik. Tieto náhrady boli okamžite odmenené, pretože Strelek išiel z 49 minút domov zblízka.

Malta sa teraz ocitla v zjavných problémoch, keď Slovensko v 53. minúte smerovalo domov z rohu úplne neoznačeného pozorovateľa. O dve minúty neskôr dostal krížnik Commonsi takmer vedenie Sadariano, keď Malta minula základňu.

Teddy Dema zachránil maltský tím, keď zblokoval konkrétny gól v bránkovej čiare. Bola to úplne iná hra s Malťanmi, ktorí teraz mali zjavné ťažkosti. Tim bol späť na správnom mieste, aby zablokoval Suslowov titul uložený na zadnej strane siete.

V polovici druhej polovice nastúpili Mangia pre Paul Embong a Luke Kampin s prvými dvoma zmenami Nuvoko a Jake Grech. Ďalší dobrý krok belasých chlapcov v 76. minúte vyskúšal s intenzívnou motiváciou Jack Grech Kuziak. O dve minúty neskôr ďalší dobrý ťah Malty, Navokovu strelu opäť zachránil Guziak.

Fotografie: Marc Jammit Cardona