Hlavné správy

Slovensko vyhostilo ruského diplomata podozrivého z porušenia Viedenského dohovoru – právnika

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že vyhostilo ruského diplomata podozrivého z porušovania Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch, ktorý približuje práva a povinnosti diplomatov. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo zahraničných vecí SR napísal Aktivity diplomata“Plne zdokumentované príslušnými orgánmi SR. Ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že v súvislosti s incidentom si predvolalo ruského veľvyslanca.

Tlačová správa nezverejnila podrobnosti o obvineniach. Ruskí diplomati na Slovensku však už skôr čelili obvineniam zo špionáže. Slovensko Vylúčený 35 ruských diplomatov za porušenie Viedenského dohovoru z 30. marca minulého roka. Masový exodus prišiel o dva týždne neskôr Po Slovenské úrady zatkli troch mužov a vyhostili troch ruských diplomatov za údajné špionážne sprisahanie.

Ruskí diplomati boli v reakcii na agresívne akcie Ruska na Ukrajine niekoľkokrát vyhostení. V apríli 2022, po masakre v meste Bucha a zabití civilistov, vyhostili rôzne krajiny viac ako 200 ruských diplomatov. Taliansko, FrancúzskoA Nemecko. Francúzsko a AmerikeZnačný počet predstaviteľov ruských spravodajských služieb a diplomatov bol vyhostený v reakcii na inváziu, čo je súčasťou väčšieho úsilia o kontrolu ruskej aktivity a prejavenie solidarity s Ukrajinou.

READ  Slovensko 0 Škótsko 2: Návštevníci statočne odolávajú horúčavám a tropickým búrkam

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close