Hlavné správy

Americký akciový trh pokračuje v lámaní rekordov

Americký akciový trh sa koncom týždňa naďalej posilňoval a index S&P 500 získal piaty týždeň v rade rast. Index dosiahol 0,7 percenta a uzavrel sa na ďalšom rekordnom maxime 3 508,01 bodu. Piatok bol tiež siedmym dňom jeho neustáleho posilňovania.

Priemyselný Dow Jones vzrástol o 0,6 percenta na 28 653,87 bodu a mierne vzrástol v porovnaní s východiskovou hodnotou na začiatku tohto roka. Technológia Nasdaq zlepšila o 0,6 percenta na ďalšiu rekordnú hodnotu 11 695,63 bodu. V porovnaní so začiatkom roka je už vyššia o 30,3 percenta.

Úrokové sadzby by sa nemali zvyšovať

Americký akciový trh rastie aj po tom, čo Federálny rezervný systém USA vo štvrtok oznámil zmenu svojej stratégie, čo pravdepodobne znamená, že úrokové sadzby zostanú na nízku dobu aj po zvýšení inflácie nad dve percentá, tj nad cieľovú úroveň centrálna vláda. banky. Piatkové obchodovanie ovplyvnila aj správa, že americké spotrebiteľské výdavky v júli vzrástli o 1,9 percenta, čo je viac, ako očakávali ekonómovia. Okrem toho minulý mesiac vzrástli príjmy Američanov o 0,4 percenta.

Európsky akciový trh zlyhal v piatok. Index nemeckej burzy DAX stratil 0,5 percenta, francúzsky akciový index CAC 40 sa zhoršil o 0,3 percenta a britský index FTSE 100 oslabil o 0,6 percenta.

READ  Slovensko uľahčuje financovanie z EÚ na zvýšenie geotermálnej energie - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close