Svet

Boao Forum for Asia predpovedá rast ázijskej ekonomiky v roku 2023 o 4,5 % – IAG

Fórum Boao pre Áziu (BFA), ktoré sa konalo v utorok v Hainane, zverejnilo svoju výročnú správu za rok 2023, v ktorej sa odhaduje, že ázijská ekonomika tento rok porastie o 4,5 %.

Správa s názvom Výročná správa o ázijskom hospodárskom výhľade a pokroku v integráciiOpisuje príležitosti rastu a riziká pre ázijské ekonomiky v roku 2023 a opisuje globálne hospodárske riadenie vstupujúce do „ázijského momentu“.

Podľa správy budú ázijské ekonomiky čeliť štyrom naliehavým problémom: odolnosti voči vonkajším šokom, reštrukturalizácii a odolnosti priemyselných reťazcov, riešeniu klimatických zmien a implementácii regionálnych obchodných dohôd.

Správa predpovedá, že ázijské ekonomiky budú v roku 2023 rásť reálnym tempom 4,5 %, v porovnaní so 4,2 % v roku 2022. Popisuje tiež „Áziu ako svetlý bod globálneho hospodárskeho spomalenia“.

Globálna inflácia sa podľa správy spomalí z 8,8 % v roku 2022 na 6,6 % v roku 2023.

„Na ázijských trhoch sa očakáva zmiernenie inflačných tlakov v regióne v roku 2023, a to aj napriek kombinácii stimulov a spomaľujúcej inflácie,“ vysvetlilo.

Pokiaľ ide o zamestnanosť, správa však vidí pokles na globálnom trhu práce v roku 2023 s pomalým rastom zamestnanosti v celej Ázii a očakáva sa, že vyhliadky na zamestnanie vo východnej Ázii budú lepšie, než sa pôvodne predpokladalo.

Vláda pevninskej Číny počas svojho posledného NPC a CPPCC uviedla, že čínska ekonomika tento rok porastie približne o 5 %, zatiaľ čo v Macau Macau University zverejnila v polovici marca správu, v ktorej odhaduje, že ekonomika Macaa porastie o 20,5 %. a 44,1 % v roku 2023, najmä v dôsledku zmeny epidemickej politiky a výrazného nárastu počtu turistov.

Fórum Boao pre Áziu 2023 sa začne dnes a bude trvať štyri dni a zúčastní sa ho približne 2 000 delegátov z viac ako 50 krajín a regiónov z celého sveta.

READ  Famara Didio a Bobe Apo Ciss boli zajatí trávnikom Lot Diora

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close