Ethan Galbraith drží nervy, aby pomohol Severnému Írsku do 21 rokov víťazstvom nad Slovenskom

Captain Marvel Ethan Galbraith daruje zásoby pre tím Severného Írska do 21 rokov, ktorý sa stiahol zo súboja na Malte, aby porazil Slovensko v Mornview Park na Malte.

Stredopoliar Anchestru United Calbright, ktorý je v tejto sezóne dlhom Doncaster Rovers, prevzal vedenie, keď John Schofield dostal penaltu v druhej polovici tohto kvalifikačného kola Euro 2023.

Je to významný výsledok pre Severné Írsko, ktoré minulý týždeň v Schofieldovom prvom zápase prehralo s Maltou 4:1, keďže Rusko a Španielsko čakajú budúci mesiac náročné turné.

Galbraith bol hrdý na to, že bol vymenovaný za kapitána na Malte, ale výsledok ho ranil. Na Doncaster mal výbornú formu a minulú noc bol hnacou silou v Lurgene.

Výhra bude úľavou pre Scofielda, ktorý bol sklamaný v úvodnom skupinovom zápase, keď Severné Írsko prehralo s Maltou 1:0.

Po troch inkasovaných góloch v prvom polčase na Malte bol tím Schofieldu doma veľmi solídny, hoci sa musel poďakovať brankárovi Liamovi Hughesovi za to, že posunul útočnú žrď Rolanda Calcicka. Čistite list v intervaloch.

Za Severné Írsko v prvej tretine Jack Scott prinútil Slováka Ivana Krajzrika k zákroku, zatiaľ čo Aaron Tonelli zamieril proti žrdi.

V 54. minúte Madage Trusa zrazil Tonilliho z penalty kapitána Calfryho. Na 20-ročného mladíka bol tlak, no vyrovnal sa mu.

Galbraith, ktorý je už senior internacionálom, má talent a vyrovnanosť na to, aby sa v nadchádzajúcich rokoch stal kľúčovým hráčom Severného Írska a momenty ako tieto mu pomôžu zlepšiť sa.

Boli to Galen Boyd-Muns a Troy Hume s viacerými útokmi a gólom, ktorý dodal sebavedomie domácim, čo viedlo k neďalekej chybe. Krazzczyk mal v záverečných fázach plné ruky práce, zatlačil na Severného Írska jednu sekundu a vyradil Sama McClellanda a Chrisa Con-Clarkea. Calbrightov trest sa ukázal ako adekvátny.

READ  Tu je to, čo Liam Neeson režíruje

Severné Írsko: Hughes, S McClelland, Balmer, Hume, Donnelly, Galbraith, Scott (Cousin-Dawson 90), Lane, Waide (Palmer 82), Boyd-Munce (Smyth 82), Conn-Clarke (Johnston 90).

Náhradníci: Weber – Grove, Kyle McClelland, Finlation, Anderson.

Slovensko: Krozchirk, Kovačič, Kosa, Messik, Vojtko, Kono, Pokorní, Sviterský (Kadák 63), Čabralik, Trusa (Bernard 77), Kalšík (Coljan 63).

Nepoužívajú sa náhradníci: Belko, Kohút, Nemčík, Mihálek, Lichý, Lavrinčík.

Rozhodca: Wiljalmur Thorarinson (Island)

Muž zápasu: Ethan Calbright