Hlavné správy

Brazília a Rumunsko dominujú v play-off Billie Jean King Cup

Play-off pozostáva z ôsmich nerozhodných zápasov doma a vonku, pričom všetky sa hrali ako najlepší z piatich zápasov (so štyrmi dvojhrami a štvorhrami).

Víťazné krajiny budú v roku 2024 súťažiť v kvalifikácii pohára Billie Jean Kingovej so šancou kvalifikovať sa do budúcoročného finále.

Štyri play-off sa začnú v piatok a skončia v sobotu, zvyšné zápasy sa začnú v sobotu a vyvrcholia v nedeľu.

Ťažká bitka v Tokiu: Japonsko remizovalo s Brazíliou 1:1

Play-off sa začalo v Tokiu, keď Japonsko remizovalo Kolumbiu v Ariake Colosseum.

Kolumbijčanka Camila Osorio dala hosťom loptu výhrou 6-4 6-4 nad Mai Hondatama.

Hondama získal šesť zo svojich 12 brejkbalov a Osorio osem z 15 brejkbalov.

Žreb postúpil do druhého dňa, čo bude napínavé rozhodnutie v sobotu po tom, čo Nao Hibino porazila Iulianu Lizarazo 6-2 6-4.

Rumunsko pod kontrolou: Rumunsko 2:0 Srbsko

Rumunsko ide do druhého dňa v silnej forme po víťazstve v oboch dvojhrách proti Srbsku v Kraljeve.

Svetová 37. hráčka Elena-Gabriela Roosová porazila svetovú číslo 353 Miu Risticovú 7-6(2) 6-3, keďže Ristic nedokázala premeniť svoje šance na brejkový bod a vyhrať 7-6(2) 6-3. v súťaži.

K víťazstvu hostí prispela skvelým výkonom Jacqueline Christianová, ktorá zdolala skúsenú srbskú súperku Aleksandru Krunik 7-5 6-4.

Brazília hore: Brazília 2:0 Kórea, rep.

V Brazílii domáci prevzali kontrolu nad zápasom proti Kórejskej republike v dominantný úvodný deň pre silnú Brazíliu.

Laura Bigozziová ukončila trojzápasovú sériu prehier na dvojhre Billie Jean King Cup výhrou 6-1 6-1 nad Sohyun Park za hodinu a 13 minút.

Pódium bolo pripravené pre svetovú jedenástku Beatrice Hadad Mia, aby nastúpila na kurt pred svojimi domácimi fanúšikmi a zvíťazila 6-0 6-4 nad svetovou jednotkou 490 Yenwu Gu.

READ  Váš úvod k prezidentským voľbám na Slovensku

Haddad Mia je späť v Brazílii po tom, čo minulý mesiac vyhrala WTA Elite Trophy v Zhuhai, najväčší titul v doterajšej kariére.

Všetci musia hrať na Slovensku: Slovensko 1:1 Argentína

Hostiteľské Slovensko zabojovalo po prehratom úvodnom zápase v napínavom prvom dni v Bratislave, keď v sobotu remizovalo 1:1.

Svetová 158. hráčka Julia Riera prekonala v rebríčku WTA súperku o 87 miest vyššie ako ona a Argentínčanka sa vďaka výhre 7-5 7-5 nad Annou Schmidlovou dostala čoskoro do vedenia.

Hostia hrozili, že prevezmú kontrolu nad nerozhodným výsledkom, keď Nadia Podoroska prevzala úvodný set proti Viktórii Hrunkako, ale domácim fanúšikom sa uľavilo, keďže slovenská dvojka vyšla ako víťazka 3-6 6-3 6-3. Rovnako vyvážené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close