Svet

Britský premiér Boris Johnson zvolal mimoriadne zasadnutie o Govtovej „novej variante“

Londýn – predseda vlády Spojeného kráľovstva Boris Johnson V sobotu začal urgentné rozhovory so svojimi ministrami vlády, uviedli zdroje a dodali, že nový variant vlády sa šíri veľmi rýchlo.

Spojené kráľovstvo teraz informovalo Svetovú zdravotnícku organizáciu, že zhubný kmeň sa môže šíriť veľmi rýchlo, uviedol v sobotu vo vyhlásení hlavný lekár Spojeného kráľovstva, profesor Chris Witty.

„Ako bolo oznámené v pondelok, Spojené kráľovstvo identifikovalo nový variant Covit-19 prostredníctvom genetického monitorovania v oblasti verejného zdravia,“ uviedol s tým, že údaje z prvých modelov a pribúdajúcich prípadov na juhovýchode krajiny „ukazujú, že nový kmeň sa môže šíriť veľmi rýchlo.“

„Varovali sme Svetovú zdravotnícku organizáciu a neustále kontrolujeme dostupné údaje, aby sme zlepšili naše porozumenie,“ uviedol.

Zdôraznil však, že „v súčasnosti neexistujú dôkazy o tom, že nový kmeň spôsobuje vyššiu úmrtnosť, alebo že prebiehajú urgentné práce, ktoré by to potvrdili, pretože majú vplyv na očkovanie a liečbu.“

Stiahnuť ▼ Aplikácia NBC News Kompletné informácie o epidémiách korónových vírusov

Jeho správa prišla do 24 hodín od profesora Sira Marka Walforda, člena Rady pre núdzové vedecké otázky vlády Spojeného kráľovstva, ktorý uviedol, že vírusy „mutujú prirodzene“ a že nový kmeň „by mohol zvýšiť šírenie“.

„Vieme, že ide o nový variant, ktorý bol zaznamenaný v iných krajinách, ale zdá sa, že je rozšírenejší, čo naznačuje, že má devízovú výhodu,“ uviedol Walford pre BBC.

Milióny ľudí na juhovýchode Spojeného kráľovstva vstupujú tento víkend do „kontroly“ korónového vírusu „vysokej pohotovosti“ – známej ako „úroveň 3“ – s cieľom čeliť rastúcej epidémii.

Na úrovni 3 sú reštaurácie, hotely a kiná zatvorené s väčšími obmedzeniami v oblasti socializácie a cestovania, aj keď často sú otvorené obchody, pracoviská a školy.

Británia – rovnako ako ďalšie krajiny v celej Európe – sa snaží zabrániť druhej vlne prípadov a úmrtí vlád, čo vyvoláva obavy a to, čo musí vláda urobiť Obhajujte plán na päť dní uvoľnenie obmedzení kontaktov Na Vianoce pozdvihnúť národnú náladu.

„Vláda bola príliš pomalá na to, aby na jar a na jeseň opäť zaviedla obmedzenia. Musí teraz zvrátiť svoje zlé rozhodnutie umožniť domáce miešanie,“ uviedli British Medical Journal a Health Service Journal. Povedané v osobnom spoločnom úvodníku tento týždeň.

Vláda je už pod prísnou kontrolou toho, čo už povedali mnohí Opakované riešenie krízy. Viac ako 66 000 osôb zomrelo – jeden z najvyšších jedincov, ktorý opustil Spojené kráľovstvo Počet úmrtí na svete.

Johnson nevylúčil možnosť tretieho národného výluky pre Spojené kráľovstvo v novom roku, pretože sa obával, že zmiernenie obmedzení počas sviatkov môže ísť ešte ďalej.

V piatok povedal novinárom: „Sme veľmi nádejní, že sa dá vyhnúť čomukoľvek takému, ale je pravda, že miera infekcie sa za posledných pár týždňov výrazne zvýšila.“

Agentúra Reuters prispela k tejto správe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close