Svet

Biden varuje, že Rusko zaplatí „veľkú cenu“, ak Putin spustí inváziu na Ukrajinu – v priamom prenose | Americké správy

Hlavný sudca najvyššieho súdu okresu Fulton Christopher S. Willis vo štvrtok v liste Fraserovi uviedol, že tento krok je nevyhnutný, „pretože značný počet svedkov a budúcich svedkov odmietlo spolupracovať na procese“ bez sapony potrebnej na ich svedectvo.

V rozhovore s Chuckom Toddom z NBC News v októbri 2021 citoval ministra zahraničných vecí Brada Rafenzbergera, v ktorom povedal: „Ak chce so mnou urobiť rozhovor, existuje proces.“

Nazývaný špeciálny účel Veľkí porotcovia sú v Gruzínsku zriedkavo využívaní, no Willis mohol byť cenným nástrojom, pretože urobil výnimočný krok pri vyšetrovaní prezidentovho správania, keď bol vo funkcii.

Jej štúdium, Spustený vo februáriSústredené na telefonát, ktorý Trump adresoval Rafenbergerovi 2. januára, v ktorom vyzval republikánov, aby „nášli“ spôsob, ako zvrátiť víťazstvo Joea Bidena v Gruzínsku v novembri 2020.

Špeciálne poroty, zvyčajne 16 až 23 členov, nemôžu vydať obvinenie. Môžu však stíhať svedkov, nútiť ich k príprave dokumentov a na účely vyšetrovania kontrolovať niektoré úrady.

Willis bude užitočný pre špeciálnu porotu, pretože porotcovia môžu byť dlho obžalovaní a sústredia sa na súdny proces. Pravidelná veľká porota okresu Fulton zasadá dva mesiace. Porotcovia zvyčajne pred skončením svojej služby vypočujú stovky trestných vecí.

DA tiež požiadal, aby bol vymenovaný sudca najvyššieho súdu okresu Fulton, ktorý bude pomáhať a dohliadať na vyšetrovanie a povinnosti špeciálnej veľkej poroty.

Willisova žiadosť Na schválenie Podľa väčšiny okresu sudcovia najvyššieho súdu.

Toto je rastúci príbeh.

READ  Najmladší poslanec Namíbie vyzýva prezidenta, aby mu znížil plat

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close