šport

Budúce európske futbalové hviezdy súťažia o slávu majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov

Hráči z piatich európskych krajín sa majú presadiť na tohtoročných majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa začínajú už tento víkend v Argentíne.

Reklama

Keďže sa tento víkend v Argentíne začínajú majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov, najlepší mladí európski futbalisti sa stretnú so zvyškom sveta.

Štyri mestá Argentíny budú od 20. mája do 11. júna hostiť 24 tímov, pričom juhoamerická krajina stále oslavuje víťazstvo Lionela Messiho a jeho národného tímu na MS 2022 v Katare.

Slovensko otvorilo skóre Európy sobotnou výhrou 4:0 nad Fidži. Taliansko a Izrael sú v akcii proti Brazílii a Kolumbii neskôr v nedeľu večer; Medzitým Francúzsko a Anglicko začínajú svoje kampane v pondelok proti Južnej Kórei a Tunisku.

Na úľavu FIFA Argentína súhlasila s usporiadaním zápasu na poslednú chvíľu po tom, čo moslimská väčšina Indonézie namietala proti hosťovaniu Izraela.

Úradujúci majstri Svetového pohára do 20 rokov Ukrajina sa tento rok nezúčastnia, čím Anglicko zostáva mimo Európy.

Anglicko bolo v roku 2017 majstrom U20 a 2022 U19 prináša hráčov, ktorí vyhrali európsky titul.

Káder Anglicka posilnili pozoruhodné posily stredopoliara Chelsea Carney Chukwuemeka, Alex Scott z Bristol City, Liam Delap z Manchestru City a nádejný stredný obranca Liverpoolu Jarrell Kwanza.

Kluby museli uznať zazmluvnených hráčov predtým, ako mohli byť vybratí na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov, a mnoho talentovaných futbalistov z Európy sa turnaja nezúčastnilo, pretože im to nedovolili.

Taliansko, ktoré sa v skupine D stretne s Brazíliou, bude mať k dispozícii služby ofenzívneho stredopoliara Tommasa Baldanziho z Empoli a Giuseppe Ambrosina z klubu Serie B Cittadella.

Francúzsko má talentovaného stredného obrancu Tanguya Joukrou a 20-ročného útočníka Alana Virginusa a sú favoritmi na postup zo skupiny F.

READ  Kuriér sa Martinovi ospravedlňuje v Amboto Challenger

Slovensko vedené 193cm útočníkom Cagliari Adamom Kriegerom je v B-skupine, zatiaľ čo Izrael bude vyžrebovaný v C-skupine spolu s debutantmi Kolumbiou, Japonskom a Senegalom.

Izrael, ktorý sa môže pochváliť mladými talentami ako El Yam Konzepolski a Ile Matmon, vedie tréner Ofir Haim a na majstrovstvách Európy ho tesne opustilo Anglicko.

Európske tímy vyhrali posledné štyri ročníky Svetového pohára hráčov do 20 rokov, teraz je ich 23. ročník.

Mládežnícka súťaž bola dôležitou platformou pre prestížnych futbalistov v raných fázach ich kariéry, vrátane Diega Maradonu, Lionela Messiho a Paula Pogbu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close