Technológie

Bývalý senior Royal Marine (55), ktorý utrpel srdcový infarkt a zostal v strese po tom, čo ho „neúnavné“ pracovné vyťaženie dostalo pod obrovský stres, žaluje ministerstvo obrany o viac ako 500 000 libier.

  • Úloha Jimmyho Manna v Royal Marines je „veľmi náročná úloha G1“

Bývalý vysoký dôstojník kráľovskej námornej pechoty žaluje ministerstvo obrany o viac ako 500 000 libier po tom, čo utrpel srdcový infarkt a utrpel ťažkú ​​depresiu po tom, čo bol vystresovaný „neúnavným“ a „neúnosným“ pracovným zaťažením.

Praporčík Jimmy Mann, 55, slúžil v elitnej jednotke viac ako 30 rokov a bol vyslaný, aby pokrýval 'G1' alebo personálne záležitosti pre Commando Training Center Royal Marines (CTCRM) v Lympstone, Devon.

Okrem toho, že každý rok zvládne približne 1 300 regrútov a 400 potenciálnych dôstojníkov, úloha G1 To zahŕňa poradenstvo veteránom, ktorí čelia disciplinárnemu konaniu a prepusteniu zo služieb.

MailOnline môže odhaliť, že pán Mann žaluje ministerstvo obrany o viac ako pol milióna libier, pričom tvrdí, že stres na pracovisku ho uvrhol do depresie a o týždeň neskôr utrpel infarkt.

V predvolaní sa uvádza, že pán Mann neúnavne pracoval, nosil si veľa prípadov domov, pracoval mimo svojho prideleného času a mal zmysel pre povinnosť dokončiť prácu. Hovorí, že požiadal o dodatočnú podporu, pretože jeho oddelenie bolo nedostatočne personálne vybavené, ale to sa nestalo.

Interné vyšetrovanie potvrdilo, že pracovné zaťaženie pána Manna bolo bežne citlivé, zložité, emocionálne a psychicky náročné, s neúprosným tempom a fluktuáciou.

Samotný obhajca ministerstva obrany, veliteľ Graeme Knox, v e-maile varoval, že srdcový infarkt pána Manna mohol byť spôsobený stresom na pracovisku. V inom e-maile vysoký obhajca Royal Navy povedal o srdcovom infarkte pána Manna: 'Každý právnik, ktorý stojí za to, by to mohol zmeniť na úspešnú žalobu z nedbanlivosti, ktorá by mohla viesť k značným škodám.'

Praporčík Jimmy Mann sa dostal do hodnosti najvyššieho poddôstojníka a v roku 2012 bol vymenovaný za poradcu G1.
Pán Mann (vpravo). Dokument MO opísal jeho úlohu ako „najnáročnejšie vymenovanie G1 v rámci Royal Marines“.

Veliteľ Knox opísal pána Manna a jeho predchodcov takto: „G1 bola veľmi kompetentná v riadení…obaja mali problém udržať krok s pracovným zaťažením.

READ  Kanály Nintendo Wii a DSi Shop sú už niekoľko dní offline • Eurogamer.net

„Zdravie pána Manna bolo jednoznačne ovplyvnené požiadavkami, ktoré boli naňho kladené, čo by sa dalo ľahko pripísať jeho pracovnému vyťaženiu (ak by sme sa snažili neočakávane vyvodiť právnu zodpovednosť)“.

V dokumente sa uvádzalo: „Navyše, počas nedávnej návštevy CTCRM som hovoril s pánom Manom ​​(po jeho návrate do práce) a opäť pracoval nadčas, aby uľahčil prácu so sťažnosťami Regulačnej služby.

Pán Mann pracuje v elitnom sektore viac ako 30 rokov

„Oceňujem, že pán Mann sa rozhodol odpracovať takéto hodiny z profesionálnej hrdosti a túžby robiť dobrú prácu, ale zo zákona má jeho daňová správa jasnú právnu zodpovednosť za to, aby sa jeho zdravie ďalej nepoškodzovalo okolnosťami jeho zamestnanie.

„Teraz chápem, že pán Mann bol opäť zdravotne suspendovaný, a to môže byť na dlhodobom základe.

„Aj keď sa už nejaký čas uznáva, že človek nemôže splniť všetko, čo sa od konzultanta CTCRM G1 očakáva, pán Mann utrpel srdcový infarkt, ktorý možno pripísať stresu na pracovisku a opatreniam prijatým na jeho zníženie. Jeho návrat do práce sa nezdá byť dostatočný (a ja sa tu hrám na diablovho advokáta), ktorýkoľvek právnik, ktorý stojí za to, by to mohol zmeniť na úspešnú žalobu z nedbanlivosti, ktorá by mohla viesť k značným škodám.“

Pán Mann z Exmouthu sa stal konzultantom G1 v Lympstone v roku 2012, zvyčajne na dva roky, ktoré súhlasil s predĺžením na štyri.

Ale vo februári 2015, v dôsledku zmeny politiky, po štyroch rokoch v tejto úlohe, bol sklamaný, keď mu povedali, že sa nemôže vrátiť do aktívnej služby, pretože jeho predchádzajúca liečba lymfómu ho spôsobila, že nie je spôsobilý.

To, ako hovorí, zhoršilo jeho duševné zdravie.

Bývalý príslušník kráľovskej námornej pechoty povedal, že požiadal o dodatočnú podporu, pretože jeho oddelenie nemalo dostatok zamestnancov
Keď sa v auguste 2015 vrátil zo sabatu na dobrodružný tréningový program plachtenia, zistil, že jeho pracovné zaťaženie sa ešte zvýšilo.

Keď sa v auguste 2015 vrátil zo sabatu na dobrodružný výcvikový program plachtenia, zistil, že jeho pracovná záťaž je prerušovaná a nie je schopný udržať štandard služby, uvádza sa v súdnom príkaze.

READ  "Museli sme sa trochu potrápiť," hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Laurion Studios, ktorá vyvíja Baldur's Gate 3.

Hoci ministerstvo obrany akceptovalo, že v bunke G1 je potrebných viac zamestnancov, nedokázalo nič urobiť a on bol pod príliš veľkým stresom, vo februári 2016 trpel poruchou prispôsobenia a depresiou v dôsledku svojho pracovného vyťaženia, hovorí.

O týždeň neskôr dostal infarkt, no hovorí, že nevie povedať, či to bolo spôsobené jeho stresujúcim pracovným prostredím.

V apríli toho istého roku sa zotavil a vrátil sa do plnej práce, ale jeho návrat nebol úplne uspokojivý a úroveň jeho úzkosti bola taká vysoká, že mu srdce bilo tak rýchlo, že ho v júli poslali na nemocenskú dovolenku.

Nevrátil sa a v júni 2017 bol z lekárskeho hľadiska prepustený a ministerstvo obrany tvrdilo, že zanedbal, keď vedel, že má príliš veľa práce, že jeho bunka G1 je taká zlá, že nezvláda svoju pracovnú záťaž. Sám bez duševnej ujmy.

Trpí veľkou depresiou, prognóza je neistá a pracuje na nízkej úrovni, aby zvládal vystavenie stresu. Tvrdí, že jeho potenciál na trhu práce bol narušený psychiatrickým zranením.

Hoci sa maximálne snažil zvládnuť úlohy, ktoré mu boli zverené, plnil si zmysel pre povinnosť a lojalitu, jeho pracovné vyťaženie v ňom vyvolávalo pocit, že mu chýba autonómia.

Pre svoje duševné zranenie mohol pán Mann pokračovať v Royal Marines až do veku 65 rokov, píše sa v žalobe. Jeho nárok vo výške viac ako 500 000 libier bol založený na zraneniach a následných stratách a škodách z nedbalosti a porušenia zákonných povinností. Jeho šéf.

Pán Mann bol kontaktovaný so žiadosťou o vyjadrenie.

Hovorca Kráľovského námorníctva povedal: „Je nevhodné komentovať prebiehajúce súdne konania.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close