šport

Capitals podpisujú slovenskú obrankyňu Sarah na ročný kontrakt

(Reuters) – Dlhoročný kapitán Bostonu Bruins Zteno Sarah sa dohodol na ročnom kontrakte s hlavnými mestami Washingtonu, uviedol v stredu tím NHL.

Štyridsaťtriročný slovenský obranca, ktorý sa stal druhým Európanom, ktorý získal Stanleyho pohár v roku 2011, sa dohodol na kontrakte vo výške 795 000 dolárov s cieľom vstúpiť do hlavných miest na svoju 23. sezónu v NHL.

„Sme veľmi radi, že sme vstúpili do Zdeno Capital Organization,“ uviedol Brian McLellan, generálny riaditeľ spoločnosti Capitals. „Myslíme si, že jeho skúsenosti a vedenie posilnia náš plán a náš tím.“

Sarah, najvyššia hráčka, ktorá kedy hrala v NHL na turnaji 6-Ft-9, získala vo svojej kariére množstvo osobných ocenení, vrátane Norris Trophy z roku 2009 ako najlepšej obrankyne ligy.

Šesťnásobná All-Star NHL, Sarah reprezentovala Slovensko pri niekoľkých príležitostiach, vrátane zimných olympijských hier 2006, 2010 a 2014. Slovenskú vlajku niesol počas otváracieho ceremoniálu 2014 v Soči.

V minulej sezóne bol Bruyne, ktorý skončil prehrou v play-off druhého kola so šampiónom Stanleyho pohára Tampou Bay Lightning, obľúbencom fanúšikov v Bostone, kde pôsobil vo všetkých troch zónach.

„Moja rodina a ja sme mali veľké šťastie, že sme pozvali veľké mesto Boston k nám domov už viac ako 14 rokov,“ napísala Sarah na Instagram.

„Nedávno mi Boston Bruins povedal, že plánuje napredovať s mnohými mladšími a talentovanejšími hráčmi, a ja rešpektujem ich rozhodnutie.

„Bohužiaľ, môj čas ako hrdého kapitána Bruins sa skončil.“

(Správa Franka Pinka v Toronte, úprava Ed Osmond.)

READ  Futbalové prestupy: PSG podpísalo 5-ročnú zmluvu so slovenským obrancom Milanom Škriniarom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close