Technológie

CES 2024: Asistent umelej inteligencie Rabbit r1 chce robiť úlohy za vás

Startup AI Rabbit dnes oznámil spustenie Králik r1, mobilné zariadenie navrhnuté tak, aby zjednodušilo používanie smartfónu. Na r1 beží Rapid OS, poháňaný veľkým akčným modelom (LAM).


Veľký akčný model dokáže pochopiť, ako ľudia používajú počítače alebo konkrétnejšie, ako používatelia R1 používajú aplikácie. R1 je schopný porozumieť komplexným užívateľským zámerom, ovládať užívateľské rozhrania a vykonávať akcie v mene užívateľa, hovorí Rabbit. Operačný systém bol vyškolený na údajoch od ľudí interagujúcich s aplikáciou, čo umožnilo r1 objednávať pizzu, rezervovať jazdné služby, prehrávať hudbu, komunikovať s ľuďmi a ďalšie prostredníctvom hlasových príkazov.

S Rabbit R1 je možné komunikovať pomocou tlačidla push-to-talk na boku a rozumie požiadavkám prirodzeného jazyka. V R1 nie sú žiadne aplikácie a úlohy sa vykonávajú cez internet.

Model r1, navrhnutý v spolupráci s Teenage Engineering, obsahuje 2,88-palcový dotykový displej, otočný fotoaparát na fotografovanie a videohovory, rolovacie koliesko na navigáciu a port USB-C na nabíjanie. Batéria má kapacitu 1 000 mAh a výdrž batérie závisí od používania. Hoci s Rabbit r1 neexistuje žiadne predplatné, pre mobilné dáta je potrebná SIM karta.

Používatelia môžu naučiť r1 vykonávať úlohy vrátane úloh s viacerými krokmi, ako je prieskum miesta, rezervácia hotela, zabezpečenie odporúčaní reštaurácií a vyhľadávanie aktivít. Keď sa r1 naučí úlohu, môže akciu zopakovať nezávisle. Môže dokonca interagovať s aplikáciami, ako je Photoshop, a vykonávať v rámci softvéru viackrokové akcie.

Rabbit r1 musí mať k dispozícii používateľské prihlasovacie údaje pre rôzne služby, aby bolo možné dokončiť úlohy zahŕňajúce tieto služby.

Králik môže byť r1 Predobjednávka na stránke Rabbit Za 200 dolárov. Očakáva sa, že bude zákazníkom odoslaný v marci alebo apríli 2024

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close