Svet

Česká vláda zakázala predaj čaju a kávy z okna

Cez okno sa nesmú predávať žiadne nápoje – pokiaľ ste sa k tomu nedostali autom. Vláda chce, aby si ľudia nosili jedlo a pitie domov a nekonzumovali ich na ulici.

V Českej republike naďalej panujú nejasnosti ohľadne protiepidemických predpisov, uviedol v sobotu večer server TN.Nova.cz.

Vláda sa vo štvrtok pokúsila opraviť ustanovenie zakazujúce ľuďom brať pivo z reštaurácií v plastových fľašiach. Aj keď sa to podarilo, v piatok vyšlo najavo, že jej pre zmenu zakázali brať čaj alebo kávu z okien reštaurácií či stánkov, pokračuje web televízie Nova.

V súčasnosti sa všetky nápoje musia piť v interiéroch; budúci týždeň však nemusí byť kde. Cez okno nesmie byť nikto predaný – pokiaľ ste k nemu neprišli autom.

Nové uznesenie vlády zakazuje predaj fľaškových alebo miestne pripravovaných nápojov. A tie, ktoré sú určené na okamžitú konzumáciu. Teda káva v tégliku alebo čaj, popisuje súčasnú situáciu TV Nova.

„Cieľom nie je chodiť po vianočných trhoch a uliciach s téglikmi a jedlom,“ uviedol minister zdravotníctva Jan Blatný.

„Je možné kúpiť si alkoholické aj nealkoholické nápoje, je však potrebné si ich vziať z reštaurácie domov a nekonzumovať ich na ulici,“ uviedol podpredseda vlády a minister priemyslu a obchodu Karel Havlíček.

Podľa právnikov je nové uznesenie neprehľadné. Pretože ak ľudia so sebou nedostanú kávu, budú sa hrnúť do kaviarní: teda dovtedy, kým sa úplne nezatvoria.

Výnimkou boli iba výdajné okná, z ktorých sa jedlo a nápoje objednávajú výlučne z automobilu, neprehľadnú situáciu ilustruje spravodajský server TN.Nova.cz.

READ  Etiópia očakáva od Číny viac investícií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close