Svet

Uprednostňuje menej elektrických skútrov v Štokholme | v zahraničí

Švédske hlavné mesto Štokholm má od budúceho roka znížiť počet elektrických skútrov v meste na polovicu. Napríklad kroky môžu spôsobiť viac problémov. Počet schválených požičovní skútrov klesol z ôsmich na tri. Počet voľne použiteľných skútrov klesne od 1. januára z 23 000 na 12 000, maximálne 4 000 na jedného vlastníka pozemku.
Tri spoločnosti, ktoré si stále môžu prenajímať skútre, budú oznámené v najbližších týždňoch. Toto sú spoločnosti, ktoré doteraz spôsobovali nejaké problémy. Dnes v Štokholme pôsobia spoločnosti Bolt, Lime, Woy, Bird and Tire.

Divoké parkovanie a nehody

V iných hlavných mestách, ako je susedné Dánsko a Nórsko, je počet skútrov nízky kvôli problémom, ako je divoké parkovanie a nehody. V Kodani boli skútre úplne zakázané v októbri 2020, ale minulý mesiac sa mohli vrátiť za prísnych podmienok. Oslo má od júla prísne pravidlá, teda maximálne 8 000 krokov (oproti predchádzajúcim 20 000) a zákaz ich používania od 23:00 do 5:00.

Aj v Bruseli chce parlament jasné pravidlá týkajúce sa používania zdieľaných skútrov. Obce tak môžu nútiť ľudí parkovať kolobežky a zdieľané bicykle v určitých zónach, kontrolovať maximálnu rýchlosť v peších zónach či zvýšiť počet kontrol.

Čítaj viac.

Medzináboženská pracovná skupina skúma predpisy pre e-skútre

Kamkoľvek prídu, nedostanú spoločné skútre s otvorenou náručou: tieto mestá konajú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close