Svet

Český minister zdravotníctva rezignoval. „Chápem, že bol znechutený,“ reagoval Babiš

Česky Minister zdravotníctva Adam Vojtech odstúpil. Svoju rezignáciu oznámil na tlačovej konferencii v pondelok ráno, informoval spravodajský portál iDnes.cz.

„Rozhodol som sa rezignovať na funkciu ministra zdravotníctva. Svoju rezignáciu som už odovzdal predsedovi vlády,“ povedal Vojtech.

Odchodom chce vytvoriť priestor pre „nové riešenie epidémie koronavírusov, ktoré nás bude aj naďalej sprevádzať.“

Politici v posledných mesiacoch, predseda vlády, požadovali demisiu ministra Andrej Babiš odmietol jeho odvolanie. Vojtěchova rezignácia je prekvapením, píše portál Novinky.cz.

„Prišiel som na ministerstvo zdravotníctva, aby som presadil niektoré zmeny. Epidémia koronavírusov mi to neumožnila. Snažil som sa urobiť všetko pre to, aby sa zdravotná starostlivosť posunula vpred.“ uviedol Vojtěch s tým, že funkciu ministra zdravotníctva vykonával z celého srdca a zo všetkých síl. Vo funkcii pôsobil necelé tri roky a zostáva členom parlamentu.

Bol znechutený

Babiš poďakoval Vojtěchovi za prácu. Povedal, že pochopil, že toho muselo byť veľa, a bol znechutený politikou a médiami.

„Odviedol viac práce na ministerstve ako väčšina jeho predchodcov. A prvú vlnu vírusu zvládol neskutočne. Chápem, že toho muselo byť veľa, že bol znechutený politikou a médiami a rozhodol sa odísť.“ . Ďakujem mu. Za všetko. A želám mu len to najlepšie v živote a v ďalšej kariére, “ Babiš napísal na Twitteri.

Vojtěcha považuje za slušného, ​​čestného a veľmi pracovitého človeka. „Som presvedčený, že keby nemusel vynaložiť všetku svoju energiu na boj s koronavírusmi, raz by bol uvedený ako najlepší minister zdravotníctva,“ dodal Babiš.

Chcel povinný závoj

Koncom augusta sa Vojtěch snažil propagovať nosenie závesov v Českej republike, predseda vlády to však označil za nezmysel a tvrdil, že závesy už unavujú občanov.

Vojtěch následne deklaroval povinné nosenie iba v hromadnej doprave a v zdravotníckych zariadeniach.

READ  Alžírsko vyhralo ponuku na usporiadanie 4. medziafrického veľtrhu

Keď sa epidemiologická situácia rýchlo zhoršila, v polovici septembra sa potom rýchlo zaviedli závesy, priblížil spravodajský server Novinky.cz.

Epidemiologická situácia v Českej republike v súvislosti s koronavírusom sa v posledných týždňoch výrazne zhoršila. Denný nárast infekcií vyvrcholil minulý týždeň, keď laboratóriá vo štvrtok zistili viac ako 3 000 nových prípadov.

Podľa odborníkov bude tieto čísla naďalej rásť. Známy český epidemiológ Roman Prymula odhaduje, že môže dôjsť k nárastu o 6 000 až 8 000 prípadov denne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close