Zábava

Chcela vyzerať ako Angelina Jolie a spôsobila problémy: Teraz bola vo väzení

Mladá Iránka, ktorá podstúpila desiatky plastických operácií, aby vyzerala ako herečka Angelina Jolie, skončila vo väzení.

Hviezda Instagramu Sahar Tabar (19) podľa súdu narušila morálnu výchovu mladých ľudí a prejavila neúctu k Islamskej republike. Pôvodne bola obvinená aj z rúhania, podnecovania k násiliu a nelegálneho obohacovania. Píše o tom portál The Guardian.

Sarah (vlastným menom Fatemeh Chishvand) zverejňovala na svoje profily na sociálnych sieťach čoraz viac „obludných“ fotografií. Pre svojich smrtiacich vzhľadov ju medzi fanúšikmi prezývali Zombie Girl.

Irán sa pred rozsudkom domáhal prepustenia z väzby už niekoľko týždňov, pretože bol údajne infikovaný koronavírusom. Viackrát dokonca vyzvala skutočnú Angelinu Jolie, aby za ňu bojovala a pokúsila sa ju vyslobodiť, hollywoodska hviezda však nereagovala.

„Islamská republika má dlhú históriu útlaku voči ženám. Musíme sa spojiť proti ženskému apartheidu,“ napísala na sociálnej sieti.

Pred rozhodnutím súdu iránska štátna televízia odvysielala správu, ktorá sa ospravedlňuje za svoje správanie, čo vyvolalo veľkú vlnu solidarity. Podľa iránskych médií je mladá žena obeťou psychických problémov, pre ktorú niekoľkokrát navštívila psychiatrickú liečebňu.

Podľa právnikov je desaťročný trest nepochopiteľný a vzhľadom na vek a psychický stav odsúdenej by jej údajné trestné činy mali byť odpustené.

READ  HBO Max prekonalo niekoľko európskych originálov a tu sú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close