šport

„Chcem, aby deti hrali tenis“

Bratislava Slovensko – Dominiku Cibulkovú možno momentálne vyradilo zranenie achilovky, no víťazka ôsmich singlových titulov na okruhu WTA trávi čas v Bratislave naplno a vedie výjazdový program pre školy v hlavnom meste Slovenska a okolí.

V rámci dvojtýždňového programu na miestnej úrovni boli tréneri z Love4Tennis Akadémie Dominiky Sibulkovej zaneprázdnení návštevou miestnych základných škôl, aby sa podelili o svoju vášeň pre tento šport.

Cipulková, ktorá je určená pre žiakov prvého až štvrtého ročníka so štyridsaťminútovými programami, ktoré zahŕňajú cvičenie na ihrisku a cvičenie mimo ihriska, povzbudzuje deti vlastným tempom. Celkovo sa turnajový tenisový kemp bude konať v 13 rôznych školách a bude sa v ňom stretávať viac ako 2000 detí.

„Dá sa povedať, že hľadáme budúce slovenské tenisové hviezdy,“ povedala bývalá svetová štvorka Cibulková. „Chcem však povzbudiť najmä mladých ľudí, aby sa tomu venovali, pretože tenis je šport na celý život a má veľa výhod pre zdravie a kondíciu.

„Chcem, aby deti videli, že tenis je zábava a skvelý spôsob, ako si nájsť priateľov!“

Mladí účastníci, ktorí preukážu špeciálne schopnosti a záujem o hru, potom dostanú na začiatku možnosť absolvovať bezplatné hodiny v Love4 Tennis Academy, ktorá ponúka programy pre hráčov rôzneho veku a úrovne – od začiatočníkov až po komplexné analýzy hier. Dozor mal kapitán Fedcupového tímu Slovenska a dlhoročný tréner Cibulkovej Matej Lipták.

Love4 Tennis Academy založil v roku 2006 Eric Czarnakowicz a je hlavným trénerom v zariadení s kompletnými službami. V roku 2018 Cibulková prepožičala svoje meno a odborné znalosti, trénovala niektoré z najjasnejších perspektív a slúžila ako mentorka pre začínajúcich hráčov.

Z času na čas sa konajú dni otvorených dverí, na ktorých majú rodičia možnosť priviesť svoje deti, aby si tento šport vyskúšali.

READ  Posledný tréning arménskej reprezentácie pred cestou do Walesu (VIDEO) | NEWS.am Šport

Cipulková je jedinou Slovenkou, ktorá sa dostala do grandslamového finále dvojhry na Australian Open 2014, kde jej jazdu ukončila Li Na. V roku 2016 vyhrala najväčší titul svojej kariéry porážkou Angelique Kerberovej na turnaji WTA Finals v Singapure.


WTA4Love Globálna charitatívna organizácia WTA sa venuje pozitívnemu vplyvu na celom svete. Naším poslaním je byť spoločensky zodpovedným vozidlom postaveným na hodnotách WTA s cieľom podporovať a poskytovať lepšiu budúcnosť. Sme odhodlaní spájať, posilňovať a propagovať komunitu WTA a filantropické úsilie jej členov (hráčov, absolventov a turnajov) s našimi partnermi.

Kliknutím sem zobrazíte ďalšie aktivity WTA4Love!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close