Tri-peat: IUP ženský tenis vyhráva tretiu konferenčnú korunu za sebou

Bloomsburg, Pa. – Tenisový tím žien IUP vyhral v nedeľu tretiu sezónu za sebou konferenčný titul víťazstvom 4:1 nad Slippery Rock na turnaji Pensylvánskej štátnej atletickej konferencie (PSAC) v roku 2023 na Bloomsburg University.

Toto je druhá sezóna po sebe, ktorú Crimson Hawks porazili Slippery Rock v konferenčnom šampionáte rovnakým rozdielom 4:1. Výhra získa automatickú ponuku na majstrovstvá divízie II NCAA, ktoré sa začínajú regionálnymi 1. až 2. mája.

IUP má takmer zaručený domáci zápas v úvodnom kole turnaja v Atlantickom regióne, na konci základnej časti je v najnovšom regionálnom hodnotení na druhom mieste.

Ide o piaty titul PSAC pre ženský tenisový program IUP od roku 2017. Hawks šli tam a späť v rokoch 2017 a 2018.

Nedeľné víťazstvo bolo pre Crimson Hawks celkovo 13. v sezóne a šieste za sebou od začiatku apríla. IUP získal svoje druhé víťazstvo v sezóne proti Slippery Rock, keď koncom marca porazil SRU v hale 4:3 skóre s krátkou sériou.

Katie Graydonová Vyhrala turnaj na 4. mieste dvojhry pre IUP, čím získala ocenenie MVP turnaja PSAC. Graydon porazil Nuriu Martin Lopezovú 7:5, 6:3.

IUP si udržal Graytona a kľúčový dvojbodový bod Caroline Kirchtag Štvorhru otvorila výhra 6:2. Natália Gmošková A Joanna Stralka Vo štvorhre G. Del Val del Toro a Nuria Martin Lopez vyhrali 6-4.

V dvojhre Slippery Rock vyrovnal skóre víťazstvom na 2. flighte. Ako IUP opäť získalo prvenstvo Lýdia Vlachou Proti Tine Slovakovej zvíťazila 6-4, 7-5 na 5. mieste dvojhry. Stralka vyhral predĺžený prvý set 7-6 (7-3) a ovládol trojku dvojhry 6-2.

READ  Austrálčanky v kvalifikácii Open

Graydon zavŕšil víťazstvo svojim suverénnym víťazstvom.

Ďalšie

Kvalifikácia tenisu žien NCAA DII sa vysiela v pondelok 24. apríla o 20:30 ET na NCAA.com. Odkaz na program bude na titulnej stránke NCAA.com.