Zábava

Chelmsfordský šéfkuchár popiera zabitie v posteli s bývalou priateľkou

zdroj obrazu, Polícia v Essexe

popis obrázku,

Porotcom povedali, že Adrian Ellingford povedal, že „niekto“ bol v dome predtým, ako spadol z postele.

Šéfkuchár poprel, že by zabil muža, ktorý bol v posteli so svojou bývalou priateľkou.

Porota počula, že Adrian Ellingford (44) bol dvakrát bodnutý do chrbta v dome Stephanie Breamovej v Nelson Grove, Chelmsford, Essex, v skorých ranných hodinách 25. júla minulého roka.

Marek Hecko z mestského Roux Crescent je súdený za vraždu.

Dvadsaťšesťročný mladík pri podávaní dôkazov na Crown Court v Chelmsforde povedal, že v tú noc na mieste činu nebol.

Pán Hecko porotcom povedal, že sa s pánom Ellingfordom nikdy nestretol a hodiny pred jeho smrťou s ním nemal žiadny kontakt.

Zhrnúť

Súd si vypočul, ako pán Hecko, pôvodom zo Slovenska, prvýkrát prišiel do Spojeného kráľovstva v roku 2019 a v októbri alebo novembri 2021 nadviazal vzťah s pani Breamovou.

Pán Hecko povedal, že to skončilo v máji 2022, ale porote bolo povedané, že jej opakovane písal SMS, vykonával rôzne internetové vyhľadávania jej mena a odfotografoval bar, kde pracovala.

V tom čase pracoval ako čašník a kuchár v dvoch samostatných reštauráciách.

Pán Hecko povedal, že nevedel, že pani Breamová nechala počas horúceho počasia v júli celú noc otvorené dvere na terasu.

V 11-minútovom hovore na číslo 999 matka pani Breamovej Mary McNamara, ktorá bývala v tom istom dome, povedala operátorovi, že nevie, kto je „útočník“, a odišli z domu.

Súd vypočul, že DNA pána Hecka bola nájdená na rukoväti noža nájdeného nižšie.

zdroj obrazu, Polícia v Essexe

popis obrázku,

Korunnému súdu v Chelmsforde bolo povedané, že pán Hecko prišiel k policajnému oblúku o 7:40 BST po tom, čo vypil dve fľaše vína.

Svedok obhajoby Kerry Allen povedal: „Ak by sa rukoväť noža dostala do kontaktu s povrchom obsahujúcim dostatočné množstvo DNA pána Hecka, nemôžem vylúčiť možnosť, že sekundárny prenos mohol prispieť k pozorovanému výsledku.“

Pán Hecko bol zatknutý krátko po 7:40 BST 25. júla po tom, čo prišiel ku kordónu opitý a neusporiadaný a povedal policajtovi „všetko viem“ pre podozrenie.

Bol zatknutý na policajnej stanici v Chelmsforde o 16:45 pre podozrenie z vraždy a pri troch výsluchoch polície počas nasledujúcich dvoch dní „uplatnil svoje právo mlčať“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close