Zábava

Chelmsfordský šéfkuchár popiera zabitie v posteli s bývalou priateľkou

zdroj obrazu, Polícia v Essexe

popis obrázku,

Porotcom povedali, že Adrian Ellingford povedal, že „niekto“ bol v dome predtým, ako spadol z postele.

Šéfkuchár poprel, že by zabil muža, ktorý bol v posteli so svojou bývalou priateľkou.

Porota počula, že Adrian Ellingford (44) bol dvakrát bodnutý do chrbta v dome Stephanie Breamovej v Nelson Grove, Chelmsford, Essex, v skorých ranných hodinách 25. júla minulého roka.

Marek Hecko z mestského Roux Crescent je súdený za vraždu.

Dvadsaťšesťročný mladík pri podávaní dôkazov na Crown Court v Chelmsforde povedal, že v tú noc na mieste činu nebol.

Pán Hecko porotcom povedal, že sa s pánom Ellingfordom nikdy nestretol a hodiny pred jeho smrťou s ním nemal žiadny kontakt.

Zhrnúť

Súd si vypočul, ako pán Hecko, pôvodom zo Slovenska, prvýkrát prišiel do Spojeného kráľovstva v roku 2019 a v októbri alebo novembri 2021 nadviazal vzťah s pani Breamovou.

Pán Hecko povedal, že to skončilo v máji 2022, ale porote bolo povedané, že jej opakovane písal SMS, vykonával rôzne internetové vyhľadávania jej mena a odfotografoval bar, kde pracovala.

V tom čase pracoval ako čašník a kuchár v dvoch samostatných reštauráciách.

Pán Hecko povedal, že nevedel, že pani Breamová nechala počas horúceho počasia v júli celú noc otvorené dvere na terasu.

V 11-minútovom hovore na číslo 999 matka pani Breamovej Mary McNamara, ktorá bývala v tom istom dome, povedala operátorovi, že nevie, kto je „útočník“, a odišli z domu.

Súd vypočul, že DNA pána Hecka bola nájdená na rukoväti noža nájdeného nižšie.

zdroj obrazu, Polícia v Essexe

popis obrázku,

Korunnému súdu v Chelmsforde bolo povedané, že pán Hecko prišiel k policajnému oblúku o 7:40 BST po tom, čo vypil dve fľaše vína.

Forenzný vedec povedal súdu, že je nepravdepodobné, ale nie nemožné, že nôž mohol byť kontaminovaný DNA pána Heckowa, keďže bol pred tromi mesiacmi počas vzťahu doma.

Svedok obhajoby Kerry Allen povedal: „Ak by sa rukoväť noža dostala do kontaktu s povrchom obsahujúcim dostatočné množstvo DNA pána Hecka, nemôžem vylúčiť možnosť, že sekundárny prenos mohol prispieť k pozorovanému výsledku.“

Pán Hecko bol zatknutý krátko po 7:40 BST 25. júla po tom, čo prišiel ku kordónu opitý a neusporiadaný a povedal policajtovi „všetko viem“ pre podozrenie.

Bol zatknutý na policajnej stanici v Chelmsforde o 16:45 pre podozrenie z vraždy a pri troch výsluchoch polície počas nasledujúcich dvoch dní „uplatnil svoje právo mlčať“.

READ  Sľuby a riziká indickej zahraničnej politiky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close