šport

Chris Sutton si vybral keltský vysnívaný tím s hviezdami nabitou zostavou na čele s Larssonom a Moravcsikom

Chris Sutton mal v Celticu žiarivú kariéru a hral po boku niektorých z najlepších hráčov klubu počas pôsobenia Martina O’Neilla ako manažéra.

Pred nedeľňajším popoludňajším semifinále Škótskeho pohára proti Rangers v Hampdene vymenoval bývalý frontman Celticu najlepšiu jedenástku, za akú kedy hral v slávnych zeleno-bielych ringoch. V roku 2000 sa Sutton upísal Celticu za približne 6 miliónov libier po neúspešnom pôsobení v Chelsea. Napriek zlému pôsobeniu na Stamford Bridge opäť našiel bodovanie a nakoniec sa mu po šiestich rokoch vo východnej časti Glasgowa podarilo zdvihnúť osem trofejí.

Počas svojho pôsobenia v Parkhead bol súčasťou tímu, ktorý sa dostal do pamätného finále Pohára UEFA, kde O’Neillov tím porazilo Porto v predĺžení 3:2. V ten deň hovorí prekrývať podcast, Sutton vymenoval keltský tím snov, ktorý zahŕňal niektoré legendy ako Henrik Larsson a Neil Lennon.

Čítajte ďalej


1 z 11

Chris Sutton odohral v Celticu len jednu sezónu s Ordre Bohrom, no je jasné, že poľský brankár naňho urobil obrovský dojem. Boruk sa počas celého pôsobenia v Glasgowe držal na drese číslo jeden, takže nie je prekvapením, že je na zozname.

(Foto: Archív PA/Obrázky Press Association)

2 z 11

Pod slovenským hlavným trénerom sa podpísal Johan Mjalby Joseph Venglos uspel v roku 1998 Keltské šesť rokov písania. Bol o skalu pozadu a nadviazal skvelý vzťah Joos Valgaeren a Bobo Balde pod vedením Martina O’Neilla na prelome storočí.

(Obrázok: Denný záznam)

3 z 11

Kondícia Boba Balteho po boku Martina O’Neilla počas roku 2000 bola kľúčom k ich úspechu v parku. Jeho osem rokov v Parkhead bolo veľmi úspešných s desiatimi trofejami, ktoré v tom čase získal. Vo finále Pohára UEFA skóroval proti Celticu a bol vylúčený.

(Obrázok: Denný záznam)

4 z 11

Kariéra Jackieho McNamaru v Celticu odštartovala dobre, aj keď príchod Martina O’Neilla a zadného tria ho posunul za hranicu. Nakoniec sa dostal späť do tímu a v roku 2004 vyhral cenu Scottish Writers‘ Player of the Year, keď porazil Larsona a Suttona.

(Obrázok: Denný záznam)

5 z 11

Hráčska a manažérska kariéra Neila Lennona v Celticu bola len o jednej veci – o trofejách. Počas svojich dní na ihrisku v rokoch 2000 až 2007 získal 11 trofejí. Bol generálom v strede poľa a dovolil talentovaným hráčom, aby sa rozpŕchli.

(Obrázok: Denný záznam)

6 z 11

Didiera Agatheho podpísal legendárny manažér Martin O’Neill v roku 2000 po úspešnom pôsobení v Hiberniane. Francúz počas šiestich rokov v Glasgowe získal sedem domácich trofejí vrátane troch ligových titulov. Vo finále Pohára UEFA nastúpil aj proti Portu Joseho Mourinha.

(Obrázok: Denný záznam)

7 z 11

Stan Petrov bol pravdepodobne jedným z prvých mien na tímovej listine počas jeho siedmich rokov v Celticu, takže nie je prekvapením, že ho Sutton zaradil do základnej jedenástky. Podpísal ho John Barnes, možno najlepší darček, aký kedy Liverpoolska legenda klubu dala.

(Obrázok: Denný záznam)

8 z 11

Počas Ľubo Počas štyroch rokov Moravica v Celtics oslnil tisíce ľudí, ktorí ho sledovali týždeň čo týždeň. Sutton ho pomenoval vo svojej najlepšej jedenástke Celtic, no Larsson ho zaradil do najlepšej jedenástky, v ktorej hral po boku Messiho a Xaviho. Nezaradený do zlej jedenástky.

(Obrázok: Denný záznam)

9 z 11

Počas svojho pôsobenia v Glasgowe kŕmil z kúskov Alana Thompsona podanie Chrisa Suttona. Nebyť rozdeľovania Thomsona, Larsson, Sutton a John Hartson by nedali toľko gólov do kruhov.

(Obrázok: Denný záznam)

10 z 11

Henrik Larsson zostúpi ako jeden z najlepších útočníkov Celticu. Počas siedmich rokov v Parkhead terorizoval obranu v Škótsku a vytvoril smrteľné partnerstvo so Suttonom v prednej časti. Švéd, ktorý po odchode z Celticu hral za Barcelonu, bol veľmi dobrý.

(Obrázok: Denný záznam)

11 z 11

Chris Sutton vyhral štyri ligové tituly, tri Škótske poháre, jeden Ligový pohár počas svojho šesťročného pôsobenia vo východnej časti Glasgowa a pod vedením Martina O’Neilla sa dostal do finále Pohára UEFA v Seville. Odohral viac ako 100 hier a viac ako 60 krát našiel sieť pre Hoops.

(Obrázok: Denný záznam)

READ  Vyšetrovanie vraždy prebieha po tom, čo muža zastrelili v Hornsey

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close