Hlavné správy

Číňanka Wang Xinyu vstúpila na US Open 16

Číňanka Wang Xinyu vstúpila v piatok po prvý raz do osemfinále grandslamového šampionátu, pričom si miesto vo 4. kole zapísala trojsetovým víťazstvom nad Slovenkou Annou Karolínou Schmidlovou.

Dvadsaťjedenročná rodáčka zo Šen-čenu nikdy pred týmto rokom neprešla cez prvé kolo US Open.

Praváčka si však užila výborný štart do tohtoročného turnaja tromi výhrami v rade a v nedeľu vo štvrťfinále narazí na českú 10. nasadenú Karolínu Muchovú.

Po vypustení úvodného setu Wang zarevala v druhom geme, dvakrát brejkla Schmidlovú a trikrát brejkla súperku v sete, aby si pripísala víťazstvo.

Slovenka Anna Karolína Schmidlová vracia v piatok loptičku Číňanke Wang Xinyu v jej zápase 2. kola na tenisových majstrovstvách US Open v New Yorku. Foto: EPA-EFE

Wang dúfa, že napodobní svoj idol Li Na, ktorá sa stala prvou a jedinou Číňankou, ktorá vyhrala grandslamový titul vo dvojhre svojimi víťazstvami na French Open (2011) a Australian Open (2014). Li sa v roku 2013 dostal aj do semifinále US Open.

„Bol prvým človekom, ktorý vyhral v Číne veľký triumf, a to nám ukázalo, že to dokážeme,“ povedal Wang po piatkovom víťazstve.

„Bolo to veľmi inšpirujúce a dúfam, že budem ďalší.“

Čínsky tenista Wang Xinyu hovorí o Li Na a jeho láske k literatúre

Medzitým Wang hovorí, že rada hrá na tvrdých kurtoch v USDA Billie Jean King Tennis Center a verí, že povrch vyhovuje jej tvrdým úderom.

„Mám rád čisté údery, čisté zásahy, myslím si, že som veľmi silný hráč, takže si rád hrám na tvrdých kurtoch,“ povedal Wang, ktorého najlepším výkonom na grandslamovom turnaji bola prehra v treťom kole na tohtoročnom French Open. . .

„Milujem hrať tu v New Yorku. Toto miesto má zvláštnu energiu.

READ  Slovenská jednotka Euro 2020: Plná 26-členná jednotka pred turnajom 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close