Hlavné správy

Člen Sátorovcov prehovoril: Vtipy pred vraždou, pár tisíc za krvavý zločin! Obvinený je aj politik

Čelia obvineniu z niekoľkých vrážd, podvodov, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine novátorov. Podľa obžaloby mali byť ich obete zadržané v prestrojení za policajtov.

Strela do hlavy

Podľa svedka, ktorý prvýkrát vypovedal pred ŠTS 3. septembra, došlo k vražde Nagya niekedy v rokoch 2011 až 2012. Bugár sa na nej zúčastnil iba ako vodič Ladislava Alföldiho a pre zavraždeného vykopal aj jamu. Obžalovaný František Dora mladší – syn starostu Dolného Chotára – ho požiadal o pomoc pri vražde.

Starosta Dolného Chotára František Dora pred hlavným pojednávaním.

Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Podľa Bugára polícia po zavraždenom mužovi pátrala pre podvody s DPH. Svedok sa nedohodol s Ladislavom Alföldim na spôsobe vraždy Nagya. „Strelil mu do hlavy. Už neviem, na ktorú stranu. Laci pred výstrelom vtipkoval s obeťou a zrazu som začul výstrel. Vzal zavraždenej osobné veci. O veci som nevedel nič viac.“ obeť. “ Vypovedal okrem iných aj Bugár.

Cintorín bielych koní

Nagya potom pochovali v inej oblasti, kde už bol pochovaný ďalší zavraždený biely kôň. Za vraždu mal Bugár dostať približne 3 000 až 4 000 eur. Vo svojej kancelárii, v splátkach, dostal odmenu od obvineného Františka Dora mladšieho.

František Dora ml.
Na snímke obvinený František

Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Pred súdom je tiež aktívny politik

Ďalší termín súdu je naplánovaný na pondelok (14. septembra). Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Bohdana Čeľovského sa aktívny politik po prvý raz na Slovensku postavil pred súd, ktorý si u zločineckej skupiny objednal niekoľko vrážd.

Počas tohto obdobia by mali svedčiť najmenej piati členovia gangu Sátorovcov, ktorý sa považuje za najbrutálnejšiu zločineckú skupinu v histórii Slovenska. Gang mal viniť z viac ako 80 ľudských životov.

READ  Nemecko v príprave porazilo Česko, Francúzsko nestačilo na Fínsko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close