Hlavné správy

Čo je známe o podozrivom, ktorý údajne zastrelil Roberta Figa?

Slovenské médiá označili strelca za 71-ročného muža, ktorý písal poéziu a predtým pracoval ako ochrankár.

Reklama

Slovenský premiér Robert Fico je momentálne v nemocnici po streľbe po zasadnutí pred sídlom jeho kabinetu v meste Handlová.

Slovenské médiá označili strelca za Juraja Sintulu z westernového mestečka Levis.

Podozrivý páchateľ má podľa Denníka N 71 rokov, spisovateľ a zakladajúci člen Literárneho klubu DÚHA.

Napísal tri zbierky poézie a vydal dva romány s názvom „Tyagathin Keshya“ v roku 2010 a „Efata“ v roku 2015, podľa stránky literárneho združenia na Facebooku. Ten je románom o rómskej komunite na Slovensku.

Zväz slovenských spisovateľov (SSS) eviduje Syntulu ako člena od roku 2015, no pokúsil sa od jeho združenia dištancovať slovami: „Vyjadrujeme svoj hnev nad takým brutálnym činom, ktorý nemá v histórii Slovenska obdobu. „

Syntula bol údajne držiteľom zbrojného preukazu a predtým pracoval ako ochrankár v súkromnej bezpečnostnej firme, kde sa stal terčom útoku v nákupnom centre.

Televízia Markíza informovala o krátkom videu s podozrivým, ktoré krátko po zadržaní prepustili. Vo videu povedal: „Nesúhlasím s politikou vlády. Prečo sú médiá terčom? Prečo je RTVS napadnutá? Prečo bol Mazák odvolaný z postu?“

Atentát na vysokopostaveného politika bol prvým v histórii moderného Slovenska, ktoré v roku 1993 získalo nezávislosť.

Slovenský generálny prokurátor Maroz Žilinka prisľúbil, že útočníkovi bude zo strany orgánov činných v trestnom konaní hroziť „nekompromisný“ trest.

Figovi spojenci obvinili z útoku „liberálne médiá“ a obvinili novinárov z vytvárania prostredia, ktoré podporovalo nenávisť voči Robertovi Figovi a jeho populistickej politike.

„V súvislosti so Šmarom chcem ostro odsúdiť to, čo sa dnes stalo v Handlovej, a zároveň chcem vyjadriť silné znechutenie z toho, čo ste tu za posledné roky urobili,“ povedal podpredseda NR SR a podpredseda NR SR Lupos Plaha. -predseda Ficovej strany Šmar. .

READ  Stav epidémie v Bratislave je vážny, na semafore COVID-19 je červená - Regióny - Správy

„Vy, liberálne médiá a politická opozícia. Akú nenávisť šírite voči Robertovi Figovi.“

Najväčšia slovenská opozičná strana Progresívne Slovensko odvolala plánovaný protest proti kontroverznej reforme verejnoprávneho vysielania na Slovensku, ktorú plánuje Ficova vláda. Líder strany Michael Chimeka uviedol, že tento krok má zabrániť „zvyšovaniu napätia“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close