Veda

Čo to je? Výhody, riziká a príbehy o úspechu

CLEVELAND (WJW) – Prerušovaný pôst je jedným z najrýchlejšie rastúcich trendov stravovania na celom svete a v Spojených štátoch.

To je miesto, kde ľudia jedia každý deň len obmedzený čas a potom sa zdržia jedla alebo sa postia po zvyšok dňa.

Plány pôstu sa líšia, ale vo všeobecnosti trvajú štyri až dvanásť hodín.

Najpopulárnejším modelom je 8 a 16 hodinový rozvrh, kedy človek môže jesť osem hodín a potom 16 hodín postiť.

„Neobmedzujete svoje kalórie za deň, obmedzujete len to, kedy jete,“ povedal Dr. Christopher Hine, vedúci výskumník, ktorý študuje diétne intervencie vrátane prerušovaného hladovania na Cleveland Clinic Lerner Research Institute.

Po viac ako desaťročí výskumu Dr. Hine hovorí, že už dokumentuje sľubné výsledky.

„Videli sme, že obmedzenie kalórií pred operáciou je celkom prospešné,“ povedal, „Výsledky sú lepšie, lepšia funkcia orgánov a nižšia nálada, čím menej stresu ide do operácie, tým lepšie.“

Hovorí, že pôst stimuluje proces nazývaný autofágia, ktorý môže zabrániť vážnym poruchám a chorobám, vrátane cukrovky, vysokého cholesterolu a dokonca aj rakoviny; Prípadné spomalenie a/alebo zvrátenie starnutia zvyšuje dĺžku života a zdravie človeka.

„Autofágia je v podstate miesto, kde bunka začne požierať svoje časti, ako sú odpadové produkty alebo možno nesprávne poskladané bielkoviny, čo môže viesť k Parkinsonovej alebo Alzheimerovej chorobe,“ povedal na spomalenie bielkovín.“ Syntéza je teda potenciálnym mechanizmom prevencie rakoviny, spomaľuje aj rast malígnych buniek a stimuluje stresovú reakciu, takže sa stanete odolnejšími voči stresu.

Tony Griswold nebol chorý ani nepodstupoval operáciu.

READ  „Bezprecedentné“ – CO2 stúpa 10-krát rýchlejšie ako kedykoľvek v zaznamenanej histórii

Registrovaná zdravotná sestra, ktorá má po 50-tke vyštudovanú výživu, chcela len zhodiť pár kíl. Keď všetky tradičné diéty nepriniesli výsledky, obrátil sa na prerušovaný pôst.

„Nemohla som sa pozerať do zrkadla ako, bože, aj ja som taká,“ povedala, „schudla by som 15 kíl, potom by som pribrala 5 kíl, to bolo klasické jojo.“

Až kým nevyskúšal 8/16-hodinový prerušovaný pôst.

V priebehu roka schudla 50 kíl a udržala si to.

„Áno, je to pozoruhodné a robí to všetko lepším, proste všetko!“

Existuje nespočetné množstvo ďalších svedectiev online, ale nedávno Americká asociácia srdca vydala štúdiu, v ktorej sa uvádza, že časovo obmedzené jedenie „môže byť spojené so zvýšeným rizikom srdcových chorôb a úmrtnosti v porovnaní s jedením 12-16 hodín denne“.

Štúdia financovaná Národným programom pre výskum a vývoj v Číne a Národnou nadáciou pre prírodné vedy v Číne uviedla, že 20 000 dospelých s 8-hodinovým obmedzeným stravovacím režimom malo o 91 % vyššie riziko úmrtia na srdcové choroby.

Ale doktorka Heba Wasifová, kardiologička na Clevelandskej klinike, tieto údaje spochybňuje.

„Upútalo to moju pozornosť, ale keď som sa pozrel trochu bližšie, objavilo sa niekoľko varovaní. Nevieme, aký bol charakter stravovania týchto účastníkov. Pokiaľ vieme, mohlo to byť McDonald's 8 Hour. Kým nebudeme mať viac informácií, bol by som veľmi opatrný, pokiaľ ide o dlhodobé výsledky pre pacientov,“ povedal Dr. Wasif.

Heart Association v tlačovej správe tiež uviedla, že štúdia nemusí nevyhnutne odrážať ich „politiku alebo pozíciu“ a že „nemôže zaručiť jej presnosť alebo spoľahlivosť“.

Dr. Hine teraz odmietol komentovať štúdiu, pretože zistenia neboli publikované v recenzovanom časopise, ale povedal, že je dôležité porozprávať sa so svojím lekárom pred začatím akejkoľvek diéty alebo výživového plánu a pracovať pomaly vždy je dôležité začať pomaly. ,

READ  Vedci objavili staroveké plemeno šarlátového papagája

Navyše pôst nemusí byť vhodný pre každého a neodporúča sa deťom, ľuďom s cukrovkou 1. typu alebo tehotným alebo dojčiacim ženám.

Tony začal pomaly a každý deň pridával viac času na vytvorenie 8- a 16-hodinového modelu.

Nemusí to byť pre každého, ale hovorí, že nielen schudla, ale má aj zvýšenú energiu a celkovo sa cíti lepšie.

„Je to životný štýl, nie diéta. Nemyslím si, že niekedy začnem jesť tak, ako som začal; Toto je skvelé.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close