Veda

Žena kruto nazývaná „zombie“ po tom, čo utrpela strašné popáleniny pri ohni – World News

Žena povedala o tom, ako sa jej kruto volalo „zombie“ po tom, čo jej na tvári hrozne popálili popáleniny, keď najprv upadla do ohňa.

29-ročná učiteľka základnej školy Halie Tennantová uviedla, že má pocit, že „stratila svoju totožnosť“, a pripomenula si, ako požiadala svojho manžela, aby ju miloval „bez ohľadu na to, čo“.

A povedala koronavírus pandémia zvýšila jej utrpenie, pretože počas dlhého procesu zotavenia po operácii jej bola povolená iba jedna návšteva na jednu hodinu každý deň.

Halie, z Hotspuru vo Viktórii v Austrálii, odišla s priateľom na spontánny kempingový výlet, ale podľa nočnej mory sa zmenila na nočnú moru, keď vyskočila na stoličku pre stoličky. yahoo,

Jej priateľka, ktorá zaspala vo svojom lete, prenosnej spacej jednotke, sa prebudila k šepotu a jej hrôza našla Halie ležiacu ako prvá v táboráku, bez pokusu o pohyb.

Halie musela mať kožné štepy na tvári, krku, viečkach a ústach

Vytiahla Halie z ohňa – takmer určite zachránila život – a naliala na tvár ľadovú vodu, aby zmiernila popáleniny.

Halie si neuvedomuje, ako skončila v ohni, ale verí, že stolička musela prevrátiť, keď v nej spala.

Pár potom odišiel späť do Halieho domu vzdialeného necelé dva kilometre, kde sa jej manžel Matthew pokúsil čo najviac ochladiť popáleniny tečúcou studenou vodou cez jej tvár, zatiaľ čo sanitka, ambulancia intenzívnej starostlivosti a vrtuľník sa vydali na cestu scéna.

Halie bola vrhnutá na jednotku intenzívnej starostlivosti v nemocnici Alfred v Melbourne, kde bola okamžite umiestnená do kómy.

Po ôsmich dňoch v kóme bola Halie presunutá na popáleninu, aby začala jej dlhá regenerácia.

Halie so svojou švagrou na zbierke charitatívnej leukémie pred jej nehodou

V nemocnici strávila viac ako dva a pol mesiaca a šesťkrát sa dostala pod nôž – vrátane odstránenia poškodenej pokožky a očného štepu na tvári, krku, viečkach a ústach.

Úžasne, Halie hovorí, že si nepamätá žiadnu bolesť po páde do ohňa – hoci si pamätá agóniu strachu z reakcie manžela.

„Nepamätám si žiadnu bolesť,“ povedala. „Pamätám sa, keď som požiadala Mathewa, aby ma miloval bez ohľadu na to, čo povedal, a on povedal,„ áno „.“

Povedala, že Matthew, jej mama a jej otec sa striedavo navštevovali, keď bola v intenzívnej starostlivosti. Popísala obmedzené hodiny na návštevu kvôli Covidovi ako „najťažšiu časť“ zotavenia.

Po prepustení z nemocnice musela byť readmitovaná o 10 dní neskôr, keď sa jej očné viečka nedotýkali – a potom na nej museli chirurgovia operovať ďalej, pretože jej ústa sa nemohli dostatočne otvoriť, aby mohla jesť z vidličky alebo lyžice.

Horšie než čokoľvek z toho však bol pocit, že nevedela, kto to už je – čo bolo kruto zhoršené bezcitným posmechom úplného cudzinca.

„Najťažšie bolo stratiť moju identitu,“ povedala Halie. „Nie som márna osoba, ale tvoja tvár a jej vlastnosti sú dôležité pre to, ako sa poznáš. Neviem, s kým ste ešte, je ťažké vyrovnať sa.

„Jediný komentár, ktorý som dostal osobne mimo nemocnice, bol muž, ktorý kráčal okolo a povedal mi, že vyzeráš ako zombie a stále chodíš.“

Halie poďakovala svojmu manželovi Matthewovi, jej priateľom a rodičom za podporu počas utrpenia meniaceho sa života.

Povedala, že teraz nie je schopná pracovať alebo riadiť, ale odvážne uviedla, že jej epizóda priniesla „lepší výhľad na život“ a bola odhodlaná pozitívne myslieť.

READ  Covid môže spôsobiť stratu kostnej hmoty, vyššie riziko zlomenín: štúdia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close