Veda

Okres Douglas potvrdil prvé prípady západonílskeho vírusu v tejto sezóne

Okres Douglas hlási 5 potvrdených prípadov západného Nílu, keďže vírus sa objavil v tejto sezóne

Podľa ministerstva zdravotníctva okresu Douglas boli vírusom infikovaní štyria muži a jedna žena vo veku od 40 do 75 rokov.


Vírus West Nile bol podľa ministerstva zdravotníctva potvrdený v okrese Douglas. Ministerstvo zdravotníctva okresu Douglas uviedlo, že bolo potvrdených päť prípadov infekcie západným Nílom, z ktorých dva si vyžiadali hospitalizáciu. Celkovo sa nakazili štyria muži a jedna žena. Vek pacientov bol od 40 do 75 rokov. Ministerstvo zdravotníctva má podozrenie, že najmenej dva prípady sa nakazili vírusom počas cestovania. Dve skupiny alebo skupiny komárov v okrese Douglas boli pozitívne testované na vírus. Boli v Boys Town a Seymour Smith Park. „Tento nový vývoj je dobrým dôvodom pre každého v okrese Douglas, aby sa chránil pred uštipnutím komármi,“ uviedol vo vyhlásení riaditeľ zdravotníctva Dr. Lindsay Huse. Nebraska podľa neho zaznamenala nezvyčajne veľký počet pozitívnych nálezísk komárov v porovnaní s inými časťami štátu. , Väčšina ľudí infikovaných západným Nílom nemá žiadne príznaky, ale asi 20 percent dostane horúčku, bolesť hlavy a vyrážku. Podľa rezortu zdravotníctva asi jeden zo 150 ochorie na závažné ochorenie, ako je encefalitída alebo meningitída. Aby ste znížili svoje šance na získanie západného Nílu: používajte repelent proti komárom s 30 percentami DEET alebo iný repelent schválený CDC, noste vonku svetlé, voľné košele, nohavice, topánky a ponožky s dlhým rukávom Vyhnite sa vonkajším aktivitám za úsvitu a súmraku, keď sú komáre sú najaktívnejšie, odstráňte stojacu vodu v blízkosti vášho domova alebo požiadajte zdravotnícke oddelenie o jej ošetrenie. Minulý rok bolo v okrese Douglas potvrdených šesť prípadov západonílskeho vírusu. V roku 2018 bolo potvrdených rekordných 71 prípadov. Získajte najnovšie titulky z KETV Newswatch 7

READ  NASA obviňuje zlyhanie natáčania sondy na štítku drôtu

Vírus West Nile bol podľa ministerstva zdravotníctva potvrdený v okrese Douglas.

Ministerstvo zdravotníctva okresu Douglas uviedlo, že bolo potvrdených päť prípadov infekcie západným Nílom, z ktorých dva si vyžiadali hospitalizáciu.

Celkovo sa nakazili štyria muži a jedna žena. Vek pacientov bol od 40 do 75 rokov. Ministerstvo zdravotníctva má podozrenie, že najmenej dva prípady sa nakazili vírusom počas cestovania.

Dve skupiny alebo skupiny komárov v okrese Douglas boli pozitívne testované na vírus. Boli v Boys Town a Seymour Smith Park.

„Tento nový vývoj je dobrým dôvodom pre každého v okrese Douglas, aby sa chránil pred uštipnutím komármi,“ uviedol vo vyhlásení riaditeľ zdravotníctva Dr. Lindsay Huse. Nebraska podľa neho zaznamenala nezvyčajne veľký počet pozitívnych nálezísk komárov v porovnaní s inými časťami štátu. ,

Väčšina ľudí infikovaných západným Nílom nemá žiadne príznaky, ale asi 20 percent dostane horúčku, bolesť hlavy a vyrážku. Podľa rezortu zdravotníctva asi jeden zo 150 ochorie na závažné ochorenie, ako je encefalitída alebo meningitída.

Ak chcete znížiť svoju šancu získať západný Níl:

  • Použite repelent proti komárom obsahujúci 30 percent DEET alebo iný repelent schválený CDC
  • Vonku noste svetlé, voľné košele, nohavice, topánky a ponožky s dlhými rukávmi
  • Vyhnite sa vonkajším aktivitám v ranných a večerných hodinách, keď sú komáre najaktívnejšie
  • Odstráňte stojatú vodu v blízkosti vášho domova alebo požiadajte zdravotnícke oddelenie o jej ošetrenie

Minulý rok bolo v okrese Douglas potvrdených šesť prípadov západonílskeho vírusu. V roku 2018 bolo potvrdených rekordných 71 prípadov.

Získajte najnovšie titulky z KETV NewsWatch 7

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close