Technológie

Communications Slack mení vlastníctvo, Salesforce platí takmer 28 miliárd dolárov

O spomínanom obchode sa pôvodne šepkalo niekoľko dní.

Ďalšiu významnú transakciu sme zaznamenali na trhu nových technológií. Špecialista na CRM riešenia, resp. cloud computing Salesforce, menovite spláca Slack komunikačná platforma.

Zverejnená bola aj konečná suma transakcie, ktorá dosiahla významnú sumu 27,7 miliárd Kč. dolárov. Finančná čiastka bude mať formu hotovosti a akcií. Upozorňujú na danú tému Neowin.net ktorého Theverge.com.

Pre porovnanie, spomínaný biznis tak prekročil sumu za nákup siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft – v tom čase to bolo 26,2 miliárd. dolárov.

Slack je jednou z popredných platforiem pre vzájomnú komunikáciu a spoluprácu medzi používateľmi so zameraním predovšetkým na firemné, resp. podnikateľská sféra.

Od zakúpenia komunikačného softvéru si nový majiteľ sľubuje výrazné posilnenie svojich vlastných pozícií, ako aj zlepšenie pozície samotného Slacku.

V posledných mesiacoch sa spoločnosť Slack dostala do pomerne silného konkurenčného tlaku, najmä pokiaľ ide o riešenie Microsoft Teams, ktoré sa tiež zameriava na obchodných / firemných klientov. Ale zatiaľ čo Microsoft Teams dokázal využiť výhodu pandémie koronavírusov vo svoj prospech a rozširuje sa (online komunikácia vo firmách je čoraz dôležitejšia), Slack za posledný rok údajne stratil až 40 percent svojej hodnoty.

Hoci dohoda už bola oznámená, ešte nie je dokončená. Tiež podlieha schváleniu regulačnými orgánmi a akcionármi.

(1 EUR = 1 2066 USD)

READ  Toaster Walheim Patch Greatwolf robí farmu ťažšou Eurogamer.net

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close