Hlavné správy

CORONAVÍRUS Krajčí podáva trestné oznámenie za šírenie výstražnej správy

„Webové stránky výskumného pracovníka už dlho šíria zdravotné nezmysly a falošné správy, často také, ako sú dezinformácie o očkovaní alebo liečbe rakoviny. Najprv šokuje ľudí lacnými titulkami a potom zarába peniaze tým, že im ponúka výživové doplnky a rôzne výrobky. V poslednej dobe tento portál“ keď sa zvyšuje počet nových prípadov infikovaných novým koronavírusom, toto miesto prenasleduje ľudí so zavádzajúcimi správami o nosení závoja, ktoré naši odborníci a lekári opakovane vyvracajú. ““ povedal Krajčí, ktorý nemá rád skutočnosť, že portál v posledných dňoch otvorene presvedčil ľudí, aby sa obchádzali a neaplikovali opatrenia.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

„Zarábať“ vystrašiť verejnosť uprostred pandémie „lacné klamstvá“ domnieva „ľudsky nechutný, lekársky toxický“, Zdôraznil, že rešpektuje slobodu prejavu, ale podľa Krajčího musí mať aj určité hranice. „Hlavnou úlohou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky je ochrana verejného zdravia a urobíme všetko pre to, aby sme zvládli druhú vlnu novej pandémie koronavírusov,“ doplnil šéf ministerstva zdravotníctva s tým, že kontaktoval aj predstaviteľov sociálnej siete a vyzval ich, aby dodržali svoje sľuby tlačiť a vymazávať škodlivé a nepravdivé príspevky o novom koronavíruse a chcú, aby tak urobili na Slovensku ako dobre.

Potvrdil, že z iniciatívy ministerstva už odstránili niekoľko podvodov na sociálnej sieti a ministerstvo chce pokračovať v komunikácii a boji proti dezinformáciám. „Ja osobne sa pokúsim čo najviac vysvetliť rôzne nedorozumenia a mýty, ktoré tu kolujú. Ale v najextrémnejších prípadoch použijeme všetky nástroje, ktoré máme k dispozícii.“ komentoval Krajčí. Nabádal ľudí, aby sa pokúsili komunikovať so svojimi známymi a aby ich upozornili, keď zdieľajú nedôveryhodný zdroj. Napríklad im odporúča, aby sa obrátili na webovú stránku ministerstva zdravotníctva.

„Iba týmto spôsobom sa dokážeme vyrovnať s druhou vlnou nového koronavírusu – keď si navzájom pomáhame a keď sme zodpovední. Nová pandémia koronavírusov stále prebieha, takže je dôležité, aby sme sa všetci správali zodpovedne a dodržiavali hygienu opatrenia: umývanie rúk, dostatočný voľný priestor a nosenie závoja na verejných miestach v interiéri, napríklad vo verejnej doprave, “ uzavretá.

READ  Od 24. februára prišlo na Slovensko 53 136 ľudí, z toho 90 % sú Ukrajinci, informovalo ministerstvo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close