Svet

CORONAVIRUS USA hlásia ďalší rekord: zvýšil sa najvyšší počet denných prípadov ochorenia

V USA tiež zaznamenali 2706 nových úmrtí súvisiacich s ochorením za posledných 24 hodín. USA sú počas pandémie najviac postihnutou krajinou na svete a v posledných týždňoch zažívajú dramatické šírenie tejto choroby. Počet nových prípadov v krajine bol za posledných 13 dní až desaťkrát vyšší alebo na úrovni 200 000.

Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením (113 000) je podľa amerických úradov tiež najvyšší od začiatku pandémie. Od pandémie koronavírusov od marca je v krajine potvrdených viac ako 16 miliónov prípadov a viac ako 300 000 obetí. Epidemiologická situácia sa začína zlepšovať na americkom stredozápade, kde klesá počet novo infikovaných a hospitalizovaných. Naopak, situácia sa zhoršuje na americkom severovýchode a západe.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V Kalifornii je problémom nedostatok postelí na jednotkách intenzívnej starostlivosti. V husto osídlenej štvrti Los Angeles, v ktorej žije asi 10 miliónov ľudí, bolo v utorok k dispozícii necelých 100. Celonárodná očkovacia kampaň, ktorá sa začala v pondelok, nebude mať podľa predstaviteľov zdravotníctva žiadny vplyv na súčasný nárast nakazených. Bude trvať mesiace, kým sa zaočkuje dostatok ľudí, ktorí spomalia šírenie choroby. Odborníci tvrdia, že nosenie uterákov a dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti musia zostať v platnosti, najmä počas sviatkov na konci roka.

READ  Koronavírus: Takmer milión ľudí bolo očkovaných čínskou vakcínou covid-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close