Veda

COVID-19: Prepuknutie vírusu v populácii jeleňov môže byť problémom pre ľudí, tvrdia vedci

Vedci po prvýkrát odhaľujú, že COVID-19 sa šíri medzi populáciami jeleňov, čo môže spôsobiť problémy ľuďom.

výskumníkov Výtery z nosa boli odobraté 360 jeleňom bielochvostým v USA v období od januára do marca 2021, keď počet prípadov COVID-19 celoštátne stúpal, pričom sa zistilo, že viac ako 35 percent bolo predtým infikovaných alebo malo aktívny prípad.

Najnovšia štúdia z Ohia prichádza na základe výskumu, ktorý zistil, že infekcie COVID-19 prevládali u jeleňov bielochvostých v New Yorku, Pensylvánii, Iowe, Illinois a Michigane.

Zatiaľ čo neboli hlásené žiadne prípady šírenia COVID-19 z jeleňov na ľudí, vedci varovali, že šírenie vírusu na jelene môže potenciálne predstavovať riziko, ak sa zviera stane „rezervoárom vírusu“.

Podľa vedcov skutočnosť, že sa divá zver môže nakaziť, „vedie k myšlienke, že sme mohli v skutočnosti vytvoriť nového hostiteľa mimo ľudí.“

„Na základe dôkazov z iných štúdií sme vedeli, že boli vystavení vo voľnej prírode a že v laboratóriu ich môžeme infikovať a že vírus sa môže rozšíriť z jeleňa na jeleňa,“ povedal vedúci výskumu Andrew Bowman. „Tu hovoríme, že vo voľnej prírode sú infikovaní.

„A ak to dokážu udržať, máme nový potenciálny zdroj SARS-CoV-2 prichádzajúci do ľudí. To by znamenalo, že okrem sledovania toho, čo je v ľuďoch, musíme vedieť aj to, čo je v jeleňoch. ,

Výskumníci si nie sú istí, ako sa jeleň nakazil alebo ako sa vírus správa v telách zvierat, ale majú podozrenie, že sa mohli nakaziť pitím kontaminovanej vody, pretože vírus sa šíri v ľudských výkaloch a nachádza sa v odpadových vodách.

„Princíp činnosti založený na našich sekvenciách je taký, že ľudia to dávajú jeleňom a zjavne sme im to dali niekoľkokrát,“ povedal Bowman. „Máme dôkazy o šiestich rôznych vírusových introdukciách v týchto populáciách jeleňov.“ Nie je to tak, že by to tá istá populácia dostala raz a rozšírila sa.“

READ  NASA InSight zaznamenáva zemetrasenie 5-krát silnejšie ako predchádzajúci záznam

Kompletné výsledky štúdie nájdete Tu,

Ak sa chcete zaregistrovať na bezplatný denný e-mail a upozornenia na novinky od The Daily Voice.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close