Technológie

Crisis Remastered Xbox Series X / S a upgradovaný na PlayStation 5 • Eurogamer.net

Aktualizácia 4. 4. 21 15:00: Strávili sme posledných pár dní testovaním aktualizácie Crisis Remastered pre PlayStation 5 a celkovo sa dočkáme rovnakých výsledkov pre Xbox Series X ako pri dvoch zmenách, vďaka ktorým je PS5 rozlíšením každého režimu z PlayStation 4 Pro “ Všeobecná situácia známa ako tituly.

Môžeme potvrdiť, že ciele rozlíšenia a výkonu uvedené v našom pôvodnom článku sú pravdivé: metódy výkonu a detekcie žiarenia sa zameriavajú na 60 snímok za sekundu pri rozlíšení 1080p, zatiaľ čo štandardný režim zameriava maximum na 1800p pri rovnakých aspiráciách na 60 snímok za sekundu. Zmena mierky dynamického rozlíšenia má však na túto tému plný vplyv a výsledky skutočnej hry sa budú veľmi líšiť. Ako môžete vidieť vo vloženom videu nižšie, hľadanie rozdielov medzi rôznymi metódami je trochu náročné. Pre tých, ktorí majú záujem o porovnanie série X, PlayStation 5 všeobecne umožňuje plynulejší dotyk ako séria X, čo môže byť spôsobené nižšími cieľmi rozlíšenia. Je to zrejmé najmä v režime sledovania žiarenia. Séria X má medzitým výhodu prehľadnosti.

Zdá sa však, že poskytnutie 60 snímok skutočne uzamknutých za sekundu ide nad rámec oboch verzií a dôvody, ktoré sú za tým, sú mätúce. Vložené nižšie zdieľame niektoré princípy – odporúčam to skontrolovať.

Crisis Remaster: Alex Pataclia a John Lynneman sa opäť stretávajú, aby diskutovali o aktualizáciách pre PlayStation 5.

Pôvodný príbeh: Crisis Remastered integrovaný s podporou konzol new wave a dokázal získať prístup k digitálnej zlievarni Xbox Series X. A generuje aktualizáciu pred uvedením série S. Počas distribúcie titulov „Back-Combat Plus“ sa nebudeme môcť dočkať začiatku zostavovania PlayStation 5, ale našťastie by nemalo čakať dlho: dnes sme boli informovaní, že oprava je už hotová – budeme aktualizovať tento článok PS5 Príspevky čo najskôr.

READ  Starlingov vplyv na telemedicínu na Slovensku

Podobný Nedávno vydaná aktualizácia 2.1 pre počítačovú verziu, V hre existuje množstvo dodatkov, zmien a vylepšení, ktoré presahujú podporu nových konzol. Na zoznam upgradov je pyšné pridanie stupnice Ascension, ktorá je zdaňovaná ako fáza, ktorá bola predtým úplne odstránená zo všetkých konzolových verzií hry. Je tiež vítaná zmena režimu nanoobleku tak, aby bol kompatibilný s pôvodným počítačom (možno prišiel v staršej aktualizácii, ale určite nie v bootovacom systéme – bez ohľadu na to, je to príjemná vlastnosť a funguje dobre).

Existuje však pocit, že stále nevidíme niektoré z funkcií nájdených v hre z roku 2007, ktoré boli odstránené pre verzie Xbox 360 a PlayStation 3 a zatiaľ neboli resetované pre hru Crisis Remastered. Charakteristika deštrukcie videná v origináli ešte nebola zapracovaná, volumetrie ešte nie sú paralelné s originálom z PC a tento efekt úplne chýba vo fáze vzostupu vzkriesenia, ktorá je dokonca prítomná aj v PC verzii Crisis Remastered. Chýbajú alebo chýbajú aj ďalšie funkcie OG Crisis: Plant Animation stále beží s nižšou obnovovacou frekvenciou ako zvyšok hry, zatiaľ čo Explosions nemá na Foliage žiadny vplyv.

Modifikovaná kríza na konzolách série Xbox je plne ošetrená DF, s povolením John Lynneman a Alex Pataclia.

Titulnou funkciou aktualizácie je však podpora hardvéru konzoly novej generácie, ktorú obe rady konzol ťažia z niektorých lepších aktualizácií. Výkonový režim je zameraný na 60 snímok za sekundu na oboch systémoch Xbox, zatiaľ čo štandardný režim má Series X 21 snímok za sekundu pri 60 fps a Series S má 30 fps. Zatvára 1080p30 na juniorskej konzole. Otázkou je, do akej miery sú tieto výkonnostné ciele splnené počas hry, aj keď je k vyhladeniu ťažko dostupného obsahu pridané prispôsobenie dynamického rozlíšenia.

Najprv sa pozrime na režim kvality. Keď som to prvýkrát hral na sérii X, bola moja spätná väzba veľmi plynulým zážitkom, keď som hrával na LED displeji LG CX s technológiou VRR. Podľa môjho názoru poskytuje optimálny zážitok z obnovy krízy na konzolách Xbox – toto je najlepšie! Zdá sa však, že VRR tu robí skutočne veľa ťažkého bremena: bez aktívnej funkcie vidíme niečo iné v súlade so skúsenosťami s frekvenciou 50-60 fps. Bol by som rád, keby sa okno TRS rozšírilo bližšie k nám so zamknutou rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Xbox Series S? Aj pri uzavretých 30 snímkach za sekundu mám pocit, že 2160p je najvyšší cieľ – nižšie je príliš veľa tipov a pri tejto nízkej snímkovej frekvencii skúsenosť VRR nemôže pomôcť.

Alex sa vracia k Crisis Remaster na PC prostredníctvom svojej aktualizácie 2.1, ktorá predstavila DLSS a ďalšie pekné funkcie.

Výkonový režim v sérii X je plynulý a dosahuje takmer 60 snímok za sekundu, ako si dokážete predstaviť pri veľmi nízkom cieľovom rozlíšení. Rušné oblasti však stále zaznamenávajú určité poklesy výkonu – čo je prekvapujúce a do hry vrhá enormné množstvo výkonu CPU a GPU. Séria S? To je sklamanie, ktoré sa pohybuje medzi 40 – 50 sn./s. To je všeobecne lepšie ako pri Xbox One X bežiacom v rovnakom režime, ale vždy sme mali pocit, že tam bol CPU obmedzený, čo bol problém, ktorý sa na Series S nevzťahoval. Musí to byť úprimné. Režim sledovania lúčov nezasahuje cieľ pre majiteľov série X: je to režim najnižšej výkonnosti vlajky s toľkými poklesmi zameranými na 60 snímok za sekundu, že ani displej VRR nedokáže tento zážitok vyhladiť. Je zaujímavé, že so svojim cieľom 1080p30 v sérii S si vedie skutočne dobre – čo je určite najkonzistentnejší krízový zážitok na low-endovej konzole Xbox.

READ  Black Friday 2021 Najlepšie ponuky mobilných telefónov v predaji, ponuky iPhone 13 Pro Max až Samsung S21 Ultra 5G

Nakoniec teda týmto novým pripojením nemôžeme dosiahnuť sen o konzole 60 snímok za sekundu na konzolách série Xbox – a mať na pamäti úrovne výkonu, ktoré je možné dosiahnuť na Xbox One X, je to mierne sklamanie. Zážitok je však stále pôsobivý: štandardný režim v sérii X určite prináša položky, ak je spárovaný s displejom umožňujúcim VRR. Čo sa týka PlayStation 5 – herných aktualizácií, ale to sa dočkáme po predbežnom vydaní, Crytech nám povedal, aby sme očakávali 1080p60 vo výkonnostných a RT režimoch a 1800p60 v štandardnom režime – všetko s dynamicky sa meniacou úrovňou rozlíšenia. Tieto definitívne limity sa zhodujú s ekvivalentnými vydaniami PS4 Pro, ak sa pýtate, prečo sú nižšie ako Series X. Toto sa zdá byť limitom funkcie „Back-Combat Plus“ na PS5 – ale my to podrobne kontrolujeme a o celkovom výkone informujeme čo najviac.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close