Veda

Ďalší boj pre vysokých pacientov s Covidom: Výhody pre osoby so zdravotným postihnutím

Ale niektorí ľudia s dlhodobými príznakmi Covid mali úspech – dokonca aj bez pozitívneho testu na koronavírus – ak dokázali preukázať výrazný pokles svojho zdravia a schopnosti pracovať.

Steven Trompeter (49) nemohol vo februári 2020 vykonávať svoju prácu priemyselného mechanika po tom, čo ochorel na symptómy Covid vrátane kašľa, horúčky, bolesti svalov a straty chuti a čuchu. V decembri 2020 požiadal o invaliditu a bol prepustený. o šesť mesiacov neskôr.

Pán Trompeter, veterán námorníctva žijúci v Idaho Falls v štáte Idaho, povedal, že verí, že rozsiahle lekárske záznamy dokumentujúce jeho zdravotný stav v minulosti a jeho opakované návštevy na klinike pre záležitosti veteránov v roku 2020 ukázali, ako ochorel, pokračoval v „mozgovej hmle“ a ďalších ťažkostiach. .

„Mal som nočné mory, keď musíte trikrát odmietnuť a potom dostať právnika, aby išiel pred sudcu, a ja nič také nemusím robiť,“ povedal. „Len som musel počkať.“

Pani Tigman povedala, že určenie, či ľudia majú nárok na dávky, je viac o tom, ako ich symptómy ovplyvňujú ich schopnosť fungovať, než o presnej diagnóze. Takže pozitívny test na Covid, aj keď je užitočný, nemusí byť potrebný, ak iné dôkazy jasne ukazujú neschopnosť fungovať, povedala.

„Žiadne dva prípady nie sú rovnaké, každý prípad je individuálny,“ povedala. „Hľadáme lekárske testy, lekárske záznamy, minulé liečby a či majú iné stavy.“

Ukázalo sa, že Long covid je podobný iným ochoreniam, ktoré môže byť ťažké diagnostikovať, vrátane myalgickej encefalomyelitídy (tiež známej ako syndróm chronickej únavy), fibromyalgie, reumatoidnej artritídy a syndrómu lymskej boreliózy po liečbe – stavov, ktoré spôsobujú únavu. , problémy s pamäťou a môžu vzniknúť aj kĺby. Bolesť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close