Veda

Ďalší meteor? Bolo počuť ďalšie rozmachy, v štáte Upstate NY sa objavili ohnivé gule

Počuli ste včera večer boom v štáte New York? Videli ste pruh svetla prerezaný nočnou oblohou?

Ak áno, nie si sám.

Svedkovia od Virgínie po New York až po Quebec v pondelok večer hlásili pozorovanie ohnivej gule Americkej meteorologickej spoločnosti. Jedno pozorovanie prišlo z okresu Oswego.

Video nasnímané kamerou pri dverách v meste Oswego ukazuje záblesk svetla na nočnej oblohe. Po záblesku nasledoval hlasný, hlasný bum. Video, ktoré bolo urobené o 21:21 neďaleko Miller Street, poskytol svedok a bolo zverejnené na webovej stránke spoločnosti meteor.

Správy prišli necelý týždeň po meteor explodoval nad stredom New Yorku. The triasť sa domom, sonický bum znel ako výbuch, prekvapujúci obyvatelia v centre New Yorku a mimo neho.

ČÍTAJ VIAC: Prezrite si videá meteorov, ktoré spôsobili veľký rozmach v strednej časti NY inde

Tri správy o ohnivej gule z pondelňajšej noci pochádzali z severnej časti štátu New York. Boli vzdialené asi tri hodiny od seba, podľa denníkov spoločnosti: 19:31, 20:30 a 21:20

Najväčší počet hlásení ohnivej gule sa stal o 19:31. Meteorologická spoločnosť prijala podľa hlásení spoločnosti meteorov 155 hlásení od svedkov – väčšinou v Ontariu a Quebecu -, ktorí videli na oblohe ohnivú guľu. Svedkovia v oblasti Catskills a Albany tiež hlásili, že na oblohe spozorovali ohnivé svetlo.

O hodinu neskôr bola meteorickej spoločnosti nahlásená druhá ohnivá guľa. Väčšina z 28 svedeckých správ bola v Pensylvánii. Podľa denníkov spoločnosti sa ale na juhovýchod od Cortlandu podarilo pozorovať jednu ohnivú guľu.

Pozorovanie ohnivých gúľ v Oswegu bolo včera v noci naposledy predložené meteorickej spoločnosti. Zatiaľ iba jeden svedok uviedol, že počul boom a videl záblesk svetla.

Počuli ste včera v noci v centre New Yorku alebo ďalej? Dajte nám vedieť. Môžete tiež zdieľať fotografie alebo videá s našimi čitateľmi tak, že ich pošlete na [email protected].

READ  Príznaky rakoviny: Takmer každý s pokročilou rakovinou zažíva „neznesiteľnú“ únavu

ČÍTAJ VIAC: Centrálni Newyorčania, sami spolu, rachotili veľkým rozmachom. 80 nám o tom napísalo

Spisovateľka Samantha Houseová sa venuje aktualitám, kriminalite a verejnej bezpečnosti. Máte tip, nápad na príbeh, otázku alebo komentár? Oslovte ju na [email protected].

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close