Svet

Ďalšie šokujúce VIDEO z USA: Neznáma osoba chladne strieľala pri krviprelievaní na policajtov v aute

USA nie sú ovplyvnené iba politicky motivovaným násilím, mnohé mestá sú otriasnuté stupňovaním násilia. Zdá sa, že brutalita sa stala bežnou súčasťou života. Ukazuje to aj šokujúca príhoda, ktorá vyvoláva hrôzu. Na videu je neznámy útočník, ktorý za bieleho dňa zastrelil dvoch policajtov. Teraz zranení bojujú v nemocnici o život.

Krvavý čin sa stal v sobotu večer v Comptone na predmestí Los Angeles. Neznáma osoba chodí ležérne okolo hliadkovacieho auta. Vyzerá pokojne. Zrazu vytiahne pištoľ, bez varovania ukáže na stranu spolujazdca a stlačí spúšť. Streľba bola neopodstatnená, nepredchádzal jej žiadny incident. Páchateľ je na úteku.

Matka 6-ročného chlapca

Dvoch uniformovaných ľudí v aute, 31-ročnú policajtku a 24-ročnú kolegyňu, zasiahlo niekoľko striel. Obaja sú v ohrození života. „Bojujú o život,“ napísala šerifova kancelária v Comptone na Twitteri. Strelec začal strieľať bez varovania a bez príčiny. Podľa medializovaných informácií je zastrelená policajtka matkou šesťročného chlapca.

Trest smrti v zrýchlenom konaní

Po tom, čo polícia zverejnila video na Twitteri, americký prezident Donald Trump (74) pohotovo zareagoval. „Zvieratá, ktoré musia byť tvrdo zasiahnuté!“ Pýtal sa na Twitteri.

Zábery zo širokouhlej bezpečnostnej kamery sú však rozmazané a skreslené. Aj keď je páchateľ prehľadávaný pod vysokým tlakom, záznamy sotva odhalia akékoľvek podrobnosti o páchateľovi – napríklad jeho vzhľad alebo výšku.

Pobúrený Trump okamžite požadoval pre strelca trest smrti, ak dvaja policajti streľbe zrania: „Ak zomrú, vrah bude urýchlene odsúdený na smrť. Iba tak to zastavíme!“

Obyvatelia Los Angeles nie sú jednotní za ostrieľanou políciou. Pri vchode do nemocničnej pohotovosti, kde polícia bojuje o život, sa demonštranti zhromaždili a kričali: „Dúfame, že zomrú!“

Polícia protest rozpustila. Dvaja ľudia boli zatknutí. Muži zákona napísali na Twitter: „Pre tých, ktorí kričia:„ Dúfame, že zomrú “: Neblokujte vstupy. Keď sanitka neprejde, ide o ľudské životy.“

Šerifovia pod paľbou kritikov

Comptonskí šerifovia boli nedávno tvrdo kritizovaní. Los Angeles Times koncom júla informovali o obvineniach, že sa v kancelárii vytvoril zločinecký gang. Šerif Alex Villanueva nariadil vyšetrovanie.

Po streľbe na svojich kolegov Villanueva povedal: „Naša práca sa neuľahčuje, pretože nás ľudia nemajú radi. Je mi z toho zle, som ohromená.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close