Svet

Prymula bez rúška, bude bez stoličky. Babička žiada o jeho odchod – Svet – Správy

Český minister zdravotníctva Roman Prymula bol na nočnom stretnutí v reštaurácii, ktorá mala byť zatvorená, a odišiel bez závoja.

Český minister zdravotníctva Roman Prymula (ANO) končí vo vláde kvôli stredajšiemu nočnému rokovaniu v pražskej reštaurácii. Predseda vlády požiadal o demisiu českého predsedu vlády Andreja Babiša. Ak tak neurobí, predseda vlády navrhne jeho odvolanie. Informoval o tom spravodajský server Novinky CZ.

„Táto vec sa nemala stať,“ povedal Babiš. “Nechápem, keď žiadame ľudí, aby dodržiavali pravidlá a komplikovali im život, takže musíme ísť príkladom. Takáto chyba sa nedá ospravedlniť,” uviedol. Stará mama poďakovala Prymulovi za prácu.

Prymula už predtým v rozhovore pre týždenník Respekt uviedol, že ak by to verejnosť chcela, pokojne odstúpi. Tvrdil však, že jedinou chybou bola skutočnosť, že zo stretnutia odišiel bez rúška.

Prymula vo štvrtok v noci navštívil reštauráciu Rio na pražskom Vyšehrade, ktorá však mala byť na základe Prymulových objednávok zatvorená, napísali Novinky.cz s odvolaním sa na denník Blesk. Minister sa tam stretol so šéfom poslaneckého klubu hnutia ANO Jaroslavom Faltynekom.

Podľa Blesku Prymula opustil reštauráciu pol hodiny pred polnocou a z fotografií vyplýva, že nemal na tvári závoj. Nezasadil si ho ani potom, čo nasadol do vládnej limuzíny.

Podpredseda českej vlády a minister vnútra Jan Hamáček (ČSSD) v piatok vyzval Prymula na rezignáciu. Jeho opozíciu požadovali aj viacerí opoziční poslanci.

Epidemiológ Prymula sa stal ministrom zdravotníctva v septembri tohto roku po rezignácii svojho predchodcu Adama Vojtecha. Predtým pôsobil ako splnomocnenec vlády pre vedu a výskum v zdravotníctve.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

READ  Pápež František po prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov - World - News

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close