Ekonomika

Ďalšie štyri krajiny EÚ podporujú ekologickejšiu obnovu po koronavíruse

Írsko, Slovensko, Slovinsko a Malta sa pripojili k 13 krajinám, ktoré žiadajú, aby Európska zelená dohoda bola stredobodom ekonomickej reakcie na Covid-19.

Väčšina ministrov pre klímu a životné prostredie v 27-člennej Európskej únii teraz vyslovila výzvu Európska zelená dohoda Írsko, Slovensko, Slovinsko a Malta sú v centre obnovy po koronavíruse po tom, čo sa pripojili k 13 svojim náprotivkom v EÚ vo výzve.

Climate Home News zverejnili pôvodný list 9. apríla, ktorý podpísali zástupcovia 10 vlád. Francúzsko, Nemecko a Grécko sa pripojili v nasledujúcich dvoch dňoch, čím sa celkový počet v poslednom kole zvýšil na 17.

Ministri naliehajú na Európu, aby pri navrhovaní dlhodobých stratégií na zotavenie sa z „bezprecedentnej krízy“ pandémie mala na pamäti výzvy súvisiace so zmenou klímy. Na celom svete bolo zabitých viac ako 165 000 ľudí.

V pondelok sa k zoznamu pridali írsky minister pre komunikáciu, klímu a životné prostredie Richard Bruton, slovenský minister životného prostredia Jan Budaj, slovinský minister životného prostredia a územného plánovania Andrej Vijak a maltský minister životného prostredia, klimatických zmien a plánovania Aaron Farrugia. Signatári.

Stretnutia občanov Snaží sa formovať post-Covid zotavenie zo zmeny klímy

Teraz 17-silný list hovorí: „Momentálne sa zameriavame na boj proti pandémii a jej bezprostredným následkom. Musíme sa však začať pripravovať na zavedenie programov obnovy, ktoré sú potrebné na obnovu nášho hospodárstva a prinesenie obnoveného, ​​udržateľného pokroku a prosperity Európe a jej občanom.

„Pritom nesmieme stratiť zo zreteľa prebiehajúcu klimatickú a environmentálnu krízu. Budovanie impulzu na boj proti tejto vojne musí byť vysoko v politickom programe.“

Dodáva, že Zelená dohoda, plán EÚ na dosiahnutie čistých nulových emisií skleníkových plynov do roku 2050, by mal byť ústredným prvkom akéhokoľvek obnovenia odolnosti.

READ  Hodnotenie A – DW – 11/09/2022

„Zelená dohoda nám dáva plán, ako urobiť správne rozhodnutia v reakcii na hospodársku krízu a zároveň transformovať Európu na udržateľné a klimaticky neutrálne hospodárstvo,“ píšu.

„Musíme odolať pokušeniu krátkodobých riešení v reakcii na súčasnú krízu, ktorá by mohla EÚ zablokovať v hospodárstve s fosílnymi palivami na ďalšie desaťročia.“

Máte správy o počasí v doručenej pošte? Zaregistrujte sa tu

Prvých 10 krajín, ktoré podpísali, bolo Rakúsko, Dánsko, Fínsko, Taliansko, Lotyšsko, Luxembursko, Holandsko, Portugalsko, Španielsko a Švédsko.

Nedávne dodatky znamenajú, že medzi krajiny mimo odvolania patria Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Estónsko, Maďarsko, Litva, Poľsko a Rumunsko.

Nie je jasné, prečo niektorí čakali so schválením odvolania, no nemecká ministerka životného prostredia Svenja Schulzová to pripísala chybe v komunikácii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close